REGION: Żegnaj nasz Przyjacielu

  • 13.04.2021, 09:21
  • Anna Chodyka
REGION: Żegnaj nasz Przyjacielu Adam Trochimiuk Ulubione zdjęcie Adama pt. "Odlot" zostało wyróżnione przez Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi w ogólnopolskim konkursie fotograficznym
Adam Trochimiuk był związany ze Słowem Podlasia przez 42 lata, od początku istnienia gazety. Wygrywał liczne konkursy fotograficzne, brał udział w dziesiątkach plenerów i wystaw, zasiadał w jury wielu konkursów, ma też na koncie liczne albumy zbiorowe i indywidualne. W najbliższej przyszłości planował wydać kolejny. Plany brutalnie przerwała nagła śmierć spowodowana koronawirusem.

Nie sposób wymienić wszystkich osiągnięć Adama. Dwukrotnie, w roku 19985 i 1995 został odznaczony Srebrnym Krzyżem Zasługi przez prezydenta Polski. Decyzją Ministra Kultury i Sztuki w 1986 roku został wyróżniony odznaką Zasłużony Działacz Kultury. W 1987 roku otrzymał Odznakę Za Zasługi Dla Województwa Bialskopodlaskiego, a w 2011 roku został uhonorowany medalem Zasłużony dla Powiatu Bialskiego. Adam był laureatem ogólnopolskiego konkursu fotograficznego pt. "Wieś nowoczesna – praca, ludzie, technika",  zorganizowanego przez Muzeum Narodowe Rolnictwa i Przemysłu Rolno-Spożywczego w Szreniawie. Nasz redakcyjny kolega zajął II miejsce w kategorii "Technika" za fotografię pt. "Oracz" oraz III miejsce w kategorii "Ludzie" za zdjęcie pn. "Taki mały, taki duży".

Był uczestnikiem niezliczonej ilości plenerów fotograficznych między innymi w Międzynarodowych Jesiennych Warsztatach Fotograficznych czy podczas Podlaskich Przełomów Bugu. Zasiadał w jury konkursu „Konie, jeźdźcy i zaprzęgi” organizowanym przez Muzeum Południowego Podlasia oraz konkursu "Powiat bialski wczoraj i dziś". Wspierał organizację konkursu "Moja szkoła w obiektywie" zorganizowanego przez Podlaską Agencję Consultingową Rectus-WOC z Białej Podlaskiej.

Cały artykuł przeczytacie w papierowym i elektronicznym wydaniu Słowa Podlasia z 13 kwietnia

 

 

 

Anna Chodyka

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Słowo Podlasia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (Domaniewska 17/19/133, 02-672) jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
OFM
OFM 13.04.2021, 10:33
Piękne to zdjęcie, w klimacie ,,Babiego lata,, Chełmońskiego. Piękne pożegnanie...

Pozostałe