Biała Podlaska: Wojewoda zatwierdził uchwałę, której nie chciał prezydent

  • 14.04.2021, 11:20 (aktualizacja 14.04.2021, 11:24)
  • Joanna Danielewicz
Biała Podlaska: Wojewoda zatwierdził uchwałę, której nie chciał prezydent Archiwum
Uchwała Zjednoczonej Prawicy, którą przyjęli na ostatniej sesji radni miejscy, została opublikowana w dzienniku urzędowym województwa. Radni prawicy nie kryją zadowolenia, bo podczas sesji byli przekonywani przez służby prezydenta, że projekt jest wadliwy merytorycznie. - Uchwała została zaakceptowana przez wojewodę i wejdzie w życie – poinformował w ubiegłym tygodniu szef klubu ZP w radzie miasta, Dariusz Litwiniuk.

Uchwała przyjęta w marcu przez radę miasta, a przygotowana przez Zjednoczoną Prawicę, jak zaznaczono w jej treści: „ (…) określa szczegółowo zasady, sposób i tryb umarzania należności pieniężnych mających charakter cywilnoprawny, przypadających gminie miejskiej Biała Podlaska z tytułu oddania nieruchomości w najem (…)”. Uchwałodawcy ocenili skutki finansowe wprowadzenia tych przepisów na 100 tys. zł.

W momencie, gdy projekt uchwały ZP w sprawie wprowadzenia zasad wsparcia dla przedsiębiorców wynajmujących lokale z zasobów miejskich trafił do biura rady, opiniowany był przez służby prawne magistratu. Uzyskał opinię negatywną. – Nie wyobrażamy sobie utrzymania w obrocie prawnym tej uchwały – mówił prezydent Michał Litwiniuk, prosząc radnych ZP, by projekt wycofali. – Te zapisy się nie bronią prawnie. (...)

Cały artykuł przeczytacie w papierowym i elektronicznym wydaniu Słowa Podlasia z 13 kwietnia

Joanna Danielewicz

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Słowo Podlasia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (Domaniewska 17/19/133, 02-672) jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe