Biała Podlaska: Onkoczepki w bialskim szpitalu

  • 16.04.2021, 20:14
  • (ach)
Biała Podlaska: Onkoczepki w bialskim szpitalu fot. Archiwum EM-MED
Nowy budynek Bialskiej Onkologii z inicjatywy kierownika Oddziału Onkologii Klinicznej dr n. med. Piotra Centkowskiego został właśnie doposażony w kolejne dwa systemy Paxman, chłodzące skórę głowy pacjentów przyjmujących chemioterapię.

Szpital posiadał już jedno tego typu urządzenie, a obecne doposażenie pozwoli obsługiwać sześcioro pacjentów jednocześnie. Bialska Onkologia jest obecnie jedynym ośrodkiem w całym województwie lubelskim, który daje pacjentom nadzieję uniknięcia stygmatu choroby związanego z łysieniem w skutek chemioterapii. – Onkoczepki, czyli system chłodzenia skóry głowy Paxman, to urządzenie chłodzące płyn wypełniający czepki umieszczone na głowach pacjentów, którym podawana jest chemioterapia. Skuteczność tej terapii tj. zachowanie przez pacjentów włosów podczas chemioterapii mieści się w zakresie 50-90 proc. – informuje Maja Pięta manager ds. marketingu z firmy EM-MED, która dokonała dostawy sprzętu.

(ach)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Słowo Podlasia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (Domaniewska 17/19/133, 02-672) jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe