Oszukana podczas sprzedaży butów

  • 19.04.2021, 08:54
  • red.
Oszukana podczas sprzedaży butów pixabay.com/poglądowe
Mieszkanka Parczewa oferowała do sprzedania obuwie na portalu internetowym. Gdy otrzymała sms-a z informacją o zakupie, kliknęła w podany w wiadomości link. Następnie wykonywała dalsze instrukcje i tym sposobem przekazała poufne dane dotyczące bankowego konta. Kobieta straciła ponad 1200 złotych.

W piątek, 16 kwietnia, do komendy zgłosiła się mieszkanka Parczewa, która poinformowała, że stała się ofiarą oszustwa. Okazało się, że kobieta zamieściła w internecie ogłoszenie o sprzedaży butów.  Po kilku dniach za pomocą sms-a odezwała się osoba chętna do kupna, która zaproponowała płatność przez Internet. - Z treści wiadomości wynikało, że musi ona kliknąć w podany link aby otrzymać pieniądze. Wykonując dalsze polecenia przekazała tym samym poufne dane do swojego konta bankowego. Gdy już po całej transakcji zalogowała się na swoje konto, okazało się że ktoś wykonał przelew na kwotę ponad 1200 złotych - informuje starszy aspirant Artur Łopacki.

- Apelujemy o ostrożność i dokładne czytanie wiadomości od rzekomych operatorów czy kurierów. Poświęcenie kilku chwil na zweryfikowanie, jaką transakcję mamy zaakceptować może uratować nas przed utratą pieniędzy. Klikanie w załączone linki z wiadomości zazwyczaj kieruje do nieprawdziwej strony banku. Bywa też, że zachęca do pobrania aplikacji, za pomocą których przestępcy przejmują później kontrolę nad naszym urządzeniem, a tym samym mają dostęp do naszych kont, profili, ważnych danych oraz informacji - dodaje rzecznik policji.

 

red.

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Słowo Podlasia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (Domaniewska 17/19/133, 02-672) jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe