Ktoś podpalił dom? W środku była kobieta i dziecko

  • 20.04.2021, 10:28
  • (pc)
Ktoś podpalił dom? W środku była kobieta i dziecko KM PSP Biała Podlaska
W poniedziałkowy wieczór straż pożarna otrzymała zgłoszenie o pożarze domu w miejscowości Zasiadki. Po przybyciu na miejsce zdarzenia okazało się, że z budynku zdążyły uciec kobieta z 7-letnim dzieckiem. Istniało prawdopodobieństwo, że w domu pozostał jej mąż. Jednak służby nie odnalazły go w płonącym budynku. Strażacy natomiast jako przypuszczalną przyczynę pożaru podają... umyślne podpalenie, a poszukiwaniem właściciela domu zajęła się policja.

W poniedziałek, 19 kwietnia, około godz. 22:40 straż pożarna otrzymała zgłoszenie o pożarze budynku mieszkalnego w miejscowości Zasiadki w gminie Międzyrzec Podlaski.

Na miejsce skierowano cztery zastępy straży pożarnej. Na miejscu zdarzenia okazało się, że pali się kuchnia w murowanym domu jednorodzinnym. Pozostałe pomieszczenia były silnie zadymione. Jak się okazało, jeszcze przed przyjazdem pierwszych zastępów PSP budynek opuściła matka z 7-letnim dzieckiem. Istniało prawdopodobieństwo, że w domu pozostał jej mąż. Strażacy zabezpieczyli miejsce zdarzenia i odłączyli energię elektryczną. Następnie ratownicy zabezpieczeni w sprzęt ochrony układu oddechowego (OUO) weszli do środka i zlokalizowali pożar. 

Jednocześnie przeszukiwali też pomieszczenia budynku, jednak w budynku nikogo nie odnaleźli. Ostatecznie straż pożarna za przypuszczalną przyczynę pożaru podała umyślne podpalenie, a poszukiwaniem właściciela budynku zajęła się policja. Straty oszacowano na 20 tys. złotych.

W działaniach udział brały 2 zastępy z JRG Międzyrzec Podlaski, 1 zastęp OSP KSRG  Rzeczyca, 1 zastęp OSP Śródmieście w Międzyrzecu Podlaskim.

Więcej informacji wkrótce.

 

(pc)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Słowo Podlasia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (Domaniewska 17/19/133, 02-672) jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe