Biała Podlaska: Podwyżki Wod-Kan odrzucone

  • 27.04.2021, 08:43
  • Joanna Danielewicz
Biała Podlaska: Podwyżki Wod-Kan odrzucone Archiwum
Bialskie Wodociągi i Kanalizacja muszą zweryfikować swoją propozycję cen za wodę i ścieki na najbliższe trzy lata. Wody Polskie, zatwierdzające taryfy proponowane przez spółki wodnokanalizacyjne, odrzuciły wniosek bialskiego przedsiębiorstwa. - Woda nie jest dobrem, na którym powinno się zarabiać, a przedsiębiorstwa wodno-kanalizacyjne nie powinny czerpać zysków z dostarczania jej mieszkańcom – mówi Przemysław Daca, prezes PGW Wody Polskie.

Ostatni raz Wody Polskie zatwierdzały wniosek Wod-Kan o podniesienie taryfy opłat za zaopatrzenie w wodę i odprowadzania ścieków w kwietniu 2018 roku. Wówczas zapadły decyzje co do stawek na 3 kolejne lata. W każdym roku ceny były wyższe.

W pierwszym roku obowiązywania taryf za wodę mieszkańcy prywatni płacili 2,34 zł\m sześc., a za odbiór ścieków 4,22 zł\m sześc. Rok później za wodę stawka wynosiła 2,41 zł\m sześc. a za ścieki 4,42 zł\m. sześc. W ostatnim roku obowiązywania zatwierdzonej taryfy opłaty za wodę wynoszą 2,46 zł\m. sześc. a za ścieki 4,60 zł\m. sześc. Wszystkie stawki podaliśmy z VAT. Ta taryfa obowiązuje do 23 maja.

Na początku tego roku rzecznik UM w Białej Podlaskiej, Gabriela Kuc-Stefaniuk zapewniała: - Prezydent zlecił zarządowi spółki analizę wniosku przygotowywanego przez Wod-Kan. Spółka ma to zrobić pod kątem zasadności wnioskowanych do nowej taryfy cen. Tak, aby nie naruszając rentowności spółki i uszanował interesy mieszkańców – mówiła Gabriela Kuc-Stefaniuk. Warto dodać, że w radzie nadzorczej spółki wiceprzewodniczącym jest wiceprezydent Maciej Buczyński. (...)

Cały artykuł przeczytacie w papierowym i elektronicznym wydaniu Słowa Podlasia z 27 kwietnia

Joanna Danielewicz

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Słowo Podlasia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (Domaniewska 17/19/133, 02-672) jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe