Gmina Dębowa Kłoda: Żeby każdy wiedział, co go czeka

  • 29.04.2021, 08:30
  • (TWA)
Gmina Dębowa Kłoda: Żeby każdy wiedział, co go czeka pexels.com/poglądowe
Informację o uchwale antysmogowej i konsekwencjach dla właścicieli domów jednorodzinnych, jakie wiążą się z tym dokumentem wójt chce rozpropagować wśród całej swojej społeczności. Zapytaliśmy, czy gmina zamierza również pomóc ludziom finansowo w wymianie pieców.

O tym, że sejmik województwa lubelskiego przyjął uchwałę antysmogową informowaliśmy przed blisko trzema miesiącami. Dokument już został opublikowany w dzienniku urzędowym, a wejdzie w życie od maja. Jego treść wójt opublikowała na stronie swojego urzędu, aby każdy mieszkaniec mógł go przeanalizować i dowiedzieć się ile ma czasu na usunięcie tradycyjnego pieca centralnego ogrzewania ze swojej kotłowni.

Problem w tym, że dotychczasowe piece c.o. na tzw. paliwo stałe trzeba wymienić na instalację grzewczą wykorzystującą energię odnawialną. Nie jest to mały wydatek i zapewne nie każdego będzie stać na taką inwestycję. Na razie nie ma też zbyt wielkich możliwości pozyskania dofinansowania. Z rządowego programu można uzyskać maksymalnie od 50 do 80 proc. zwrotu kosztów w zależności od dochodów. (...)

Cały artykuł przeczytacie w papierowym i elektronicznym wydaniu Słowa Podlasia z 27 kwietnia

(TWA)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (2)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Słowo Podlasia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (Domaniewska 17/19/133, 02-672) jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
krys
krys 04.05.2021, 14:29
Dla zainteresowanych tematem nowoczesnych systemów ogrzewania domu polecam https://pulsarinstalacje.pl
Wikary
Wikary 29.04.2021, 14:38
Pan Wójt, to pewnie nawet by kocioł w piekle na elektryczny wymienił...

Pozostałe