Radzyń Podlaski: Mają w mieście punkt szczepień powszechnych

  • 06.05.2021, 09:58
  • Joanna Danielewicz
Radzyń Podlaski: Mają w mieście punkt szczepień powszechnych UM Radzyń Podlaski
Punkt szczepień organizowany przez samorządy zaczyna swoje działanie również w Radzyniu Podlaskim. Samorząd przygotował go w hali Szkoły Podstawowej nr 1.

Punkty szczepień powszechnych pilotażowo otwarto najpierw po jednym w każdym województwie. Zgodnie z rozporządzeniem Ministerstwa Zdrowia, taki punkt powinien działać w każdym powiecie. Dlatego miasto Radzyń Podlaski podjęło się stworzenia takiego miejsca. Władze Radzynia Podlaskiego zorganizowały punkt w porozumieniu z powiatem i po konsultacjach z dyrekcją SP ZOZ w Radzyniu Podlaskim.

- Po odbytych rozmowach ze starostą radzyńskim Szczepanem Niebrzegowskim oraz dyrektorem radzyńskiego szpitala Robertem Lisem, jednogłośnie stwierdziliśmy, że najlepszym punktem, najbardziej dostępnym i przystosowanym powierzchniowo, będzie hala Szkoły Podstawowej nr 1 w Radzyniu Podlaskim – informuje burmistrz Jerzy Rębek.

- Wyposażenie całej hali spoczywa na barkach dyrektora szpitala. Prace idą sprawnie, nie ma żadnych komplikacji i zaraz po weekendzie majowym mają się rozpocząć szczepienia masowe dla wszystkich chętnych. Hala spełnia wszystkie warunki, jakie zostały postawione przy organizacji takich punktów, więc jestem spokojny o powodzenie tych prac. To pewnego rodzaju wyróżnienie dla miasta, że Szkoła Podstawowa nr 1 w Radzyniu może wyświadczyć taką przysługę społeczności powiatu radzyńskiego.

Tuż przed majowym weekendem trwały prace organizujące przestrzeń hali do przyjęcia pacjentów. - Zabezpieczono parkiet specjalną wykładziną, ustawiono krzesła, namioty, przygotowywane są pokoje lekarskie i punkty szczepień. Pracownicy szpitala przywożą leżanki, lodówki i pozostały potrzebny asortyment – wylicza Anna Wasak, rzecznik prasowy radzyńskiego magistratu.

Urzędnicy informują, że punkt będzie działał w tym miejscu przez kilka miesięcy, do czasu, aż wszyscy chętni się zaszczepią. - Z informacji, jakie uzyskałem od dyrektora szpitala, podczas jednego dnia będzie można naszczepić nawet kilkaset osób – przekazuje burmistrz Rębek.

Joanna Danielewicz

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Słowo Podlasia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (Domaniewska 17/19/133, 02-672) jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe