Gmina Kąkolewnica: Przez Brzozowicę pojadą już w październiku

  • 14.05.2021, 08:22
  • (joan)
Gmina Kąkolewnica: Przez Brzozowicę pojadą już w październiku
Do 15 października ma zostać zakończona przebudowa drogi powiatowej w Brzozowicy Dużej. Na inwestycję od lat czekają mieszkańcy miejscowości, a o jej przeprowadzenie od lat lobbowały władze gminy.

Ostatnio powiat poinformował, że inwestycja w Brzozowicy idzie w dobrym tempie. Długość przebudowywanego odcinka to 2 986 m.b., wartość inwestycji opiewa na kwotę 4 771 469, 74 zł brutto.

Władze powiatu przypominają, że na przedsięwzięcie otrzymały z Funduszu Dróg Samorządowych 3 340 028,00 zł. Resztę zobowiązania podzieliły między siebie po równo gmina Kąkolewnica i powiat. - Ponadto powiat radzyński poniósł wszystkie koszty związane z przygotowaniem projektu inwestycji w kwocie 34 440,00 zł oraz koszty nadzoru inwestorskiego – informuje starosta Szczepan Niebrzegowski.

O tym, że ulica przez Brzozowicę Dużą wreszcie zostanie zrealizowana starostwo poinformowało jesienią ubiegłego roku. Pieniądze przyznano starostwu w ramach naboru uzupełniającego, który wojewoda zdecydował się przeprowadzić, po tym jak w sierpniu 2020  roku okazało się, że powstały oszczędności z wiosennego rozstrzygnięcia konkursu w ramach FDS. (...)

Cały artykuł przeczytacie w radzyńskim wydaniu Słowa Podlasia z 11 maja

(joan)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Słowo Podlasia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (Domaniewska 17/19/133, 02-672) jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe