Nad Krzną, przy kompleksie boisk TOP 54 oddane zostało do użytku boisko ze sztuczna nawierzchnią i miejsca parkingowe. - Kolejnym etapem inwestycji w tym miejscu ma być stanica kajakowa i rozbudowa boisk.
Władze powiatu, miasta i gminy Międzyrzec Podlaski otrzymały odpowiedź od Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad na swój apel, dotyczący budowy ronda na niebezpiecznym skrzyżowaniu drogi krajowej nr 2 z drogą powiatową nr 1010 L ul. Drohicka – Zasiadki – Huszlew. Jak się okazuje, GDDKiA przebudowę skrzyżowania przewiduje, ale ronda tam nie będzie.
Boisko ze sztuczną murawą, bieżnia, dwa boiska wielofunkcyjne oraz kort tenisowy – takiego obiektu sportowego nie ma żadna inna gmina w powiecie bialskim. Dziś został oficjalnie otwarty kompleks boisk szkolnych w Piszczacu.
Miasto podpisało umowę na realizację trzeciego odcinka ul. Armii Krajowej. Po zakończeniu inwestycji ul. Janowską z ul. Francuską połączy najszersza arteria w mieście.
Wraca temat masztu radiokomunikacyjnego, który miałby powstać na budynku internatu międzyrzeckiego „Ekonomika”. Procedury w związku z inwestycją już ruszyły, jednak zarówno mieszkańcy jak i władze miasta nie są przychylne temu przedsięwzięciu. Temat omawiany był na ostatniej sesji rady miasta Międzyrzec Podlaski.
W piątek 6 maja odbędzie się oficjalne otwarcie kompleksu sportowego przy Zespole Placówek Oświatowych w Piszczacu.
Gmina Międzyrzec Podlaski podsumowała inwestycje, związane z gospodarką wodną, które realizowała w latach 2018-2022. W tym czasie samorząd zmodernizował trzy ujęcia wody, co znacznie poprawiło jej jakość i wpłynęło na podniesienie komfortu życia mieszkańców. Podczas konferencji 27 kwietnia oficjalnie podsumowano 3 zadania warte łącznie ponad 8 milionów złotych.
Miliony złotych z unijnych dotacji trafią wkrótce do Wojewódzkiego Ośrodka Medycyny Pracy (WOMP) i Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego im. Stefana Kardynała Wyszyńskiego w Lublinie. Kierownictwa obu instytucji kilka dni temu podpisały już umowy o dofinansowanie swoich projektów.
Linia kolejowa ważna dla części północnej Lubelszczyzny zostanie zelektryfikowana. Samorządy lobbowały za tym od dwóch lat. Wtedy w Radzyniu Podlaskim odbyła się konferencja o kolejnictwie, gdzie mówiono o przywróceniu kolei m.in. powiatowi radzyńskiemu. Jednym z postulatów była elektryfikacja linii 30. Właśnie zdecydowano, że ta inwestycja zostanie zrealizowana do 2028 roku w ramach programu rządowego Kolej Plus.
Firma Stecol Corporation z Chin złożyła najkorzystniejszą ofertę w przetargu na zaprojektowanie i wybudowanie drogi ekspresowej S19 na odcinku Międzyrzec Podlaski – Radzyń Podlaski. Kwota, jaką zaproponowała za wykonanie tej inwestycji to prawie 571 milionów złotych.
W styczniu radni zgodzili się na wydłużenie realizacji prac na pięciu odcinkach dróg gminnych. Inwestycje, które miały zakończyć się w grudniu, mają potrwać do końca maja. Prace jednak w tym roku jeszcze nie ruszyły, bo wykonawca zawnioskował teraz o podniesienie zapłaty o 30 proc. – Koszty, które zostały wygenerowane poprzez niedotrzymanie terminu realizacji, nie powinny nastąpić. Trzeba było tak ogłosić przetarg, żeby prace zostały wykonane w tamtym roku i dopilnować tego przetargu – wytknął władzom gminy radny Krzysztof Grzeszyk.
Jak informuje Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad na dwóch z siedmiu odcinków autostrady A2 na odcinku od Mińska Mazowieckiego do Białej Podlaskiej trwają już prace w terenie. Cztery kolejne czekają na wydanie decyzji o zezwoleniu na realizację inwestycji drogowej (ZRID). Z kolei dla odcinka od Białej Podlaskiej do granicy z Białorusią także toczy się procedura ZRID i opracowywana jest dokumentacja projektowa.
Postanowiliśmy sprawdzić, na jakim etapie jest inwestycja, związana z budową ronda w miejscowości Roskosz, na skrzyżowaniu drogi powiatowej i wojewódzkiej na trasie Biała Podlaska – Sarnaki.
Dzięki środkom z Unii Europejskiej w naszym regionie powstaną kolejne miejsca wychowania przedszkolnego. Marszałek Województwa Lubelskiego Jarosław Stawiarski uroczyście wręczył trzy kolejne umowy na realizację tego typu wsparcia.
Podczas sesji rady powiatu radny Andrzej Mironiuk poruszył temat masztu radiokomunikacyjnego, który miałby powstać na dachu internatu międzyrzeckiego „Ekonomika”. Mieszkańcy miasta wyrażają bowiem obawy, związane z wpływem na środowisko takiej inwestycji. Póki co żadne oficjalne pismo w tej sprawie nie wpłynęło do zarządu powiatu. Dyrekcja natomiast przyznaje, że zapytanie od firmy o budowę masztu otrzymała, ale na razie temat pozostaje zamknięty.