Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Niedziela, 14 sierpnia 2022 18:10
Reklama

Inwestycje

Umowa na wykonanie Brzeskiej podpisana. Będzie 10 przejść i radar
Umowa na wykonanie Brzeskiej podpisana. Będzie 10 przejść i radar

Miasto wyłoniło wykonawcę remontu ulicy Brzeskiej i w ubiegłym tygodniu podpisało z nim umowę. Na jednej z głównych arterii miejskich pojawi się nowa nawierzchnia, chodniki oraz ścieżka rowerowa. Wyznaczonych zostanie 10 aktywnych przejść dla pieszych, a przy drodze stanie radarowy wyświetlacz prędkości.

04.08.2022 15:00
Dogadali się w sprawie dębu Alojzy, ale GDDKiA skargi nie wycofa
Dogadali się w sprawie dębu Alojzy, ale GDDKiA skargi nie wycofa

Samorząd uzgodnił z wykonawcą autostrady A2 kwestię, dotyczącą przebiegu trasy przez miejscowość Łuniew. Tam przeszkodą w budowie jednej z dróg lokalnych był pomnik przyrody, dąb Alojzy, który według GDDKiA nie powinien być objęty taką ochroną. Drzewo ostatecznie pozostanie na swoim miejscu, a wykonawca wspólnie z gminą porozumieli się w sprawie projektu oraz zabiegów pielęgnacyjnych dębu. Nie oznacza to jednak, że GDDKiA wycofa swoją skargę do WSA, dotyczącą uchwały rady gminy o ustanowieniu drzewa pomnikiem przyrody.

04.08.2022 12:15
Zajrzyjcie do portfela. Na takich banknotach możecie zarobić!
Zajrzyjcie do portfela. Na takich banknotach możecie zarobić!

Banknot 10-złotowy wart kilkanaście razy więcej? Brzmi jak żart, jednak wcale nie musi nim być.

01.08.2022 10:19
W gminie Leśna Podlaska kończą duże przedsięwzięcie
W gminie Leśna Podlaska kończą duże przedsięwzięcie

W gminie Leśna Podlaska kończą się prace przy projekcie mającym na celu zainstalowanie urządzeń Odnawialnych Źródeł Energii, trwa wymiana oświetlenia na ledowe. Wykonywane są prace drogowe, rozbudowywana jest też sieć wodociągowa i kanalizacyjna.

30.07.2022 07:00
Paweł Łysańczuk: Chcemy, aby biblioteka była miejscem nowoczesnym
Paweł Łysańczuk: Chcemy, aby biblioteka była miejscem nowoczesnym

Miasto Międzyrzec Podlaski pozyskało dofinansowanie w kwocie ponad pół miliona złotych na modernizację i doposażenie międzyrzeckiej biblioteki w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa. Książnicę czekają duże zmiany, m.in. rozbudowa o kolejne pomieszczenia oraz wydzielenie strefy malucha. Prace remontowe rozpoczną się jeszcze w tym roku.

29.07.2022 13:40
Mieszkańcy już w pełni cieszą się z nowej świetlicy
Mieszkańcy już w pełni cieszą się z nowej świetlicy

Niedawno samorządowe władze oraz społeczność lokalna uroczyście otworzyli świetlicę wiejską w miejscowości Łuby. Powstała ona w budynku po starej mleczarni, a jej powstanie gmina w całości zrealizowała ze swojego budżetu.

29.07.2022 13:00
Mieszkaniec: "Wojsko zniszczyło drogę". Wójt: "Droga jest przejezdna"
Mieszkaniec: "Wojsko zniszczyło drogę". Wójt: "Droga jest przejezdna"

Mieszkaniec Kostomłotów skarży się, że jedna z dróg tuż przy granicy jest nieprzejezdna, bo zniszczyło ją wojsko. Pojawiły się tam koleiny, w których zbiera się woda, tworząc duże kałuże. Wójt Jerzy Troć odpowiada, że tym odcinkiem nikt z mieszkańców nie jeździ, a naprawa w pasie granicznym jest w gestii wojskowych, którzy otrzymują spis zniszczonych dróg.

28.07.2022 15:15
Umowa podpisana! Kiedy przejedziemy S19 z Międzyrzeca do Radzynia?
Umowa podpisana! Kiedy przejedziemy S19 z Międzyrzeca do Radzynia?

26 lipca przedstawiciele Ministerstwa Infrastruktury oraz Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad podpisali umowę na projekt i wybudowanie odcinka drogi ekspresowej S19 od Międzyrzeca Podlaskiego do Radzynia Podlaskiego. Chodzi o ponad 22 kilometry trasy, którą wykonać ma chińska firma Stecol Corporation.

27.07.2022 14:40
Zrewitalizują park za bazyliką leśniańską i szkołą rolniczą
Zrewitalizują park za bazyliką leśniańską i szkołą rolniczą

Przygotowywana jest koncepcja zagospodarowania parku za bazyliką leśniańską i za Zespołem Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego im. Wincentego Witosa. Powstanie mały amfiteatr, zostaną ustawione ławeczki, altany, kosze, wymienione zostanie też oświetlenie. Będzie to miejsce odpoczynku nie tylko mieszkańców gminy Leśna Podlaska, ale też licznie przybywających do Matki Bożej Leśniańskiej pielgrzymów.

27.07.2022 08:48
Umowy na nowe drogi podpisane. Mieszkańcy pojadą nimi już za rok
Umowy na nowe drogi podpisane. Mieszkańcy pojadą nimi już za rok

W tym tygodniu gmina Biała Podlaska podpisała umowę z wykonawcą, Przedsiębiorstwem Robót Drogowych z Białej Podlaskiej, na realizację kilku ważnych inwestycji drogowych. Nowa nawierzchnia pojawi się m.in. w Rakowiskach i Czosnówce.

20.07.2022 13:00    1
Kończą remont Nadbużanki na odcinku Kodeń – Kostomłoty
Kończą remont Nadbużanki na odcinku Kodeń – Kostomłoty

W tym roku zostanie ukończony odcinek Nadbużanki na trasie Kodeń-Kostomłoty. W sumie położone zostanie 10 km nowego asfaltu. Inwestycja została podzielona na dwie części, w najbliższych miesiącach wykonane będzie 5,5 km nawierzchni.

19.07.2022 08:00
Drugi etap rewitalizacji Placencji - posadzą sto pięćdziesiąt drzew
Drugi etap rewitalizacji Placencji - posadzą sto pięćdziesiąt drzew

Wkrótce rozpocznie się drugi etap prac w Placencji – zespole parkowo-pałacowym w Kodniu. Położone zostaną drewniane podłogi, oczyszczone będą piwnice, a w parku zostanie posadzonych ok. sto pięćdziesiąt drzew i pół tysiąca roślin bylinowych, a także tysiąc róż. W budynku dawnej kolegiaty będzie mieścić się biblioteka oraz sala konferencyjna.

18.07.2022 12:02
Inwestycyjna ofensywa w Terespolu. Miasto pozyskało miliony środków
Inwestycyjna ofensywa w Terespolu. Miasto pozyskało miliony środków

W Terespolu trwa inwestycyjna ofensywa. Będzie nowa kanalizacja, odwodnienie ulicy, nowy , wielorodzinny budynek komunalny z 32 mieszkaniami, poddany konserwacji zostanie pomnik Traktu Brzeskiego, wyremontowany zostanie budynek w którym mieści się Liceum Akademickie i wybudowana zostanie droga, która ułatwi podróżowanie przez Terespol. A to jeszcze nie wszystkie inwestycje realizowane przez miasto.

09.07.2022 12:45
Inwestycje w Kodniu. Mają zwiększyć turystyczny potencjał gminy
Inwestycje w Kodniu. Mają zwiększyć turystyczny potencjał gminy

W Kodniu realizowane są projekty, mające na celu rozwój miejscowości jako miejsca o charakterze turystycznym. Gmina otrzymała na ten cel dofinansowanie z Polskiego Ładu.

30.06.2022 14:15
Pod autostradę wywłaszczą ponad 1600 działek w województwie lubelskim!
Pod autostradę wywłaszczą ponad 1600 działek w województwie lubelskim!

Budowa autostrady A2 to cały czas gorący temat w naszym regionie. W Ciciborze Dużym przy drodze wojewódzkiej nr 811 już teraz przygotowywane jest zaplecze budowlane pod prace, związane z tą inwestycją. Jak informuje rzecznik wojewody lubelskiego GDDKiA złożyła do lubelskiego urzędu wnioski o wydanie decyzji o zezwoleniu na realizację inwestycji drogowej na czterech odcinkach A2 w województwie lubelskim. W przypadku trzech z nich na razie procedury zostały zawieszone. Wojewoda podaje też dokładną liczbę działek, które w całości lub części zostaną na tych odcinkach przejęte przez Skarb Państwa. Przy okazji sprawdzamy, na jakim etapie jest sprawa sporu pomiędzy Generalną Dyrekcją Dróg Krajowych i Autostrad oraz radą gminy Międzyrzec Podlaski, o ustanowienie pomnikiem przyrody dębu w Łuniewie.

21.06.2022 14:30    3    4
ReklamaStudnie wiercone, pompy ciepła, deszczownie, nawodnienia, tel. 508 046 239, 504 320 592
Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: Ja67Treść komentarza: Po meczu mam 3 wnioski. 1. drużyna prezentuje się po raz drugi bardzo pozytywnie, a to nie może być przypadek. 2. murawy wykonanej przez zachwalaną przez rzeczniczką i samego prezydenta miasta firmę tel - bruk nie jest w stanie uratować nikt, bo pod kilku centymetrową jest warstwa ziemi-betonu. 3. miał być stadion na miarę potrzeb a wyszła trybunka która spełniła oczekiwania ok.1000 osób w sytuacji gdy transmisję na YouTube obejrzało 6000 tyś.Data dodania komentarza: 14.08.2022, 16:21Źródło komentarza: Podlasie kontra Wieczysta: To były wielkie emocje!Autor komentarza: PiknikTreść komentarza: A niby co się działo na trybunach? Sędzia musiał przerwać mecz, bo ktoś rzucił piroData dodania komentarza: 14.08.2022, 14:05Źródło komentarza: Podlasie kontra Wieczysta: To były wielkie emocje!Autor komentarza: czy to korner czy to rogTreść komentarza: Wiecej piszecie o kibicach racach i o tym co sie dzialo na trybunach niz o tych wspanialych chlopakach z Podlasia.Data dodania komentarza: 14.08.2022, 13:14Źródło komentarza: Podlasie kontra Wieczysta: To były wielkie emocje!Autor komentarza: *":'"Treść komentarza: Polowanie czas zacząć .Data dodania komentarza: 14.08.2022, 12:49Źródło komentarza: Nocny pożar w przetwórni ryb. Szacowane straty to 1,5 mln złAutor komentarza: eyutyiouypTreść komentarza: https://www.yunusmasters.ait.ac.th/profile/one-piece-film-red-full-at-home-with-sub/profile https://www.yunusmasters.ait.ac.th/profile/bullet-train-full-movie-at-home-with-sub/profile https://www.yunusmasters.ait.ac.th/profile/thor-love-and-thunder-full-movie-at-home-with-sub/profile https://www.yunusmasters.ait.ac.th/profile/top-gun-maverick-full-movie-at-home-with-sub/profile https://www.yunusmasters.ait.ac.th/profile/nope-2022-full-movie-at-home-with-sub/profile https://www.yunusmasters.ait.ac.th/profile/beast-2022-full-movie-at-home-with-sub/profile https://www.yunusmasters.ait.ac.th/profile/dragon-ball-super-hero-full-movie-at-home-with-sub/profile https://www.hybrid-analysis.com/sample/7c7381606bd2aa6115c36d608b4953802795eff32a00f64039c9c0094ff79bb8 https://blog.ineuron.ai/Compound-versus-Recurve-Armbr-ste-yYcrKmzpAf https://ameblo.jp/yinileon/entry-12758690241.html https://dataverse.harvard.edu/dataverse/avec-un-classique/ http://herbarium.biol.sc.edu/floracaroliniana/checklists/checklist.php?cl=1827 https://www.onfeetnation.com/photo/albums/hsjhksdkjduwyrjhdask http://allabouturanch.com/forum/topics/ydgkhgshd6 https://github.com/tersengat/naerti-ts-inaaghmdeg-gadabrunebuli-arbalet-i/blob/main/README.md https://okcheartandsoul.com/news/maggior-parte-di-questi-sono/ https://nashkursk.com/events/s-tochki-zreniia-udobstva-blochnye-luki/44029/ https://www.vbtc.news/politics/sostavnye-i-rekursivnye-arbalety/5891/Data dodania komentarza: 13.08.2022, 21:29Źródło komentarza: Gmina DrelówAutor komentarza: FaroqTreść komentarza: buy windows 11 product licence key online https://sites.google.com/view/hqkeys/accueilData dodania komentarza: 13.08.2022, 20:09Źródło komentarza: Trwają pokazy koni w Janowie Podlaskim. Już jutro Pride of Poland
Reklama
Reklama