Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Niedziela, 22 maja 2022 19:29
Reklama

Inwestycje

Umowa z wykonawcą podpisana. Niebawem budowa wodociągu w Wólce
Umowa z wykonawcą podpisana. Niebawem budowa wodociągu w Wólce

Władze gminy Biała Podlaska podpisały umowę z wykonawcą inwestycji, dotyczącej budowy wodociągu w Wólce Plebańskiej. Dzięki przedsięwzięciu powstanie sieć wodociągowa o długości 7,6 km oraz ponad 100 przyłączy do działek mieszkaniowych. Budowa ruszy w przyszłym tygodniu.

20.05.2022 13:00
Radzyńska ciepłownia wzmacnia się gazem
Radzyńska ciepłownia wzmacnia się gazem

3,5 mln zł dotacji z UE oraz pożyczka z Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska w wysokości 3,8 mln zł pozwoliły radzyńskiemu PEC wdrożyć nowe rozwiązania w zakresie produkcji ciepła i energii.

19.05.2022 15:00
Budynek przy Bialskiej zyska nowy blask
Budynek przy Bialskiej zyska nowy blask

Trwają prace termomodernizacyjne budynku komunalnego przy ulicy Bialskiej w Leśnej Podlaskiej. W ramach tych prac wymienione zostaną wybrane elementy stolarki okiennej i drzwiowej, wykonane będzie docieplenie stropu, wymienione pokrycie dachowe, przeprowadzone docieplenie i malowanie elewacji oraz utwardzenie wokół budynku.

19.05.2022 13:30
W Ciciborze przygotowywane jest zaplecze pod budowę autostrady
W Ciciborze przygotowywane jest zaplecze pod budowę autostrady

Trwają prace przy jednej z największych inwestycji wschodniej części Polski. Chodzi o autostradę A2, która swój bieg ma zakończyć na granicy Polski i Białorusi w Kukurykach. Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych Autostrad co rusz informuje o kolejnych etapach przedsięwzięcia, a mieszkańcy coraz częściej dopytują, kiedy faktycznie zaczną się roboty w terenie w powiecie bialskim. – Chcemy wiedzieć, jakie są plany na budowę A2, przez które działki będzie przeprowadzona inwestycja, kiedy konkretnie rozpoczną się roboty w terenie. To nie jest odkrycie Ameryki, a wiedza, która powinna być powszechnie dostępna – mówi Arkadiusz Zaniewicz z Halas. Postanowiliśmy więc to sprawdzić.

18.05.2022 15:45    3
Mali piłkarze już ćwiczą, a miasto rozwija inwestycyjne plany
Mali piłkarze już ćwiczą, a miasto rozwija inwestycyjne plany

Nad Krzną, przy kompleksie boisk TOP 54 oddane zostało do użytku boisko ze sztuczna nawierzchnią i miejsca parkingowe. - Kolejnym etapem inwestycji w tym miejscu ma być stanica kajakowa i rozbudowa boisk.

11.05.2022 11:30    1
Zebrali ponad 2,5 tysiąca podpisów, ale ronda i tak nie będzie
Zebrali ponad 2,5 tysiąca podpisów, ale ronda i tak nie będzie

Władze powiatu, miasta i gminy Międzyrzec Podlaski otrzymały odpowiedź od Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad na swój apel, dotyczący budowy ronda na niebezpiecznym skrzyżowaniu drogi krajowej nr 2 z drogą powiatową nr 1010 L ul. Drohicka – Zasiadki – Huszlew. Jak się okazuje, GDDKiA przebudowę skrzyżowania przewiduje, ale ronda tam nie będzie.

09.05.2022 09:30
Kompleks boisk otwarty. To jedyny taki w powiecie
Kompleks boisk otwarty. To jedyny taki w powiecie

Boisko ze sztuczną murawą, bieżnia, dwa boiska wielofunkcyjne oraz kort tenisowy – takiego obiektu sportowego nie ma żadna inna gmina w powiecie bialskim. Dziś został oficjalnie otwarty kompleks boisk szkolnych w Piszczacu.

07.05.2022 16:00    1
To będzie najszersza ulica w mieście
To będzie najszersza ulica w mieście

Miasto podpisało umowę na realizację trzeciego odcinka ul. Armii Krajowej. Po zakończeniu inwestycji ul. Janowską z ul. Francuską połączy najszersza arteria w mieście.

07.05.2022 10:00
Mieszkańcy i władze nie chcą masztu, ale procedura już ruszyła
Mieszkańcy i władze nie chcą masztu, ale procedura już ruszyła

Wraca temat masztu radiokomunikacyjnego, który miałby powstać na budynku internatu międzyrzeckiego „Ekonomika”. Procedury w związku z inwestycją już ruszyły, jednak zarówno mieszkańcy jak i władze miasta nie są przychylne temu przedsięwzięciu. Temat omawiany był na ostatniej sesji rady miasta Międzyrzec Podlaski.

05.05.2022 15:45    4
Otwarcie nowego kompleksu sportowego w Piszczacu
Otwarcie nowego kompleksu sportowego w Piszczacu

W piątek 6 maja odbędzie się oficjalne otwarcie kompleksu sportowego przy Zespole Placówek Oświatowych w Piszczacu.

29.04.2022 14:30
Podsumowali inwestycje wodne. 3 zadania za ponad 8 mln złotych
Podsumowali inwestycje wodne. 3 zadania za ponad 8 mln złotych

Gmina Międzyrzec Podlaski podsumowała inwestycje, związane z gospodarką wodną, które realizowała w latach 2018-2022. W tym czasie samorząd zmodernizował trzy ujęcia wody, co znacznie poprawiło jej jakość i wpłynęło na podniesienie komfortu życia mieszkańców. Podczas konferencji 27 kwietnia oficjalnie podsumowano 3 zadania warte łącznie ponad 8 milionów złotych.

29.04.2022 12:40
Inwestycje ratujące nasze zdrowie
Inwestycje ratujące nasze zdrowie

Miliony złotych z unijnych dotacji trafią wkrótce do Wojewódzkiego Ośrodka Medycyny Pracy (WOMP) i Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego im. Stefana Kardynała Wyszyńskiego w Lublinie. Kierownictwa obu instytucji kilka dni temu podpisały już umowy o dofinansowanie swoich projektów.

26.04.2022 00:20
Zapadła strategiczna decyzja dla komunikacji w regionie
Zapadła strategiczna decyzja dla komunikacji w regionie

Linia kolejowa ważna dla części północnej Lubelszczyzny zostanie zelektryfikowana. Samorządy lobbowały za tym od dwóch lat. Wtedy w Radzyniu Podlaskim odbyła się konferencja o kolejnictwie, gdzie mówiono o przywróceniu kolei m.in. powiatowi radzyńskiemu. Jednym z postulatów była elektryfikacja linii 30. Właśnie zdecydowano, że ta inwestycja zostanie zrealizowana do 2028 roku w ramach programu rządowego Kolej Plus.

24.04.2022 17:00
Znamy wykonawcę S19 na odcinku Międzyrzec – Radzyń
Znamy wykonawcę S19 na odcinku Międzyrzec – Radzyń

Firma Stecol Corporation z Chin złożyła najkorzystniejszą ofertę w przetargu na zaprojektowanie i wybudowanie drogi ekspresowej S19 na odcinku Międzyrzec Podlaski – Radzyń Podlaski. Kwota, jaką zaproponowała za wykonanie tej inwestycji to prawie 571 milionów złotych.

22.04.2022 12:45    1
Nowy asfalt będzie pięć miesięcy później i dużo drożej
Nowy asfalt będzie pięć miesięcy później i dużo drożej

W styczniu radni zgodzili się na wydłużenie realizacji prac na pięciu odcinkach dróg gminnych. Inwestycje, które miały zakończyć się w grudniu, mają potrwać do końca maja. Prace jednak w tym roku jeszcze nie ruszyły, bo wykonawca zawnioskował teraz o podniesienie zapłaty o 30 proc. – Koszty, które zostały wygenerowane poprzez niedotrzymanie terminu realizacji, nie powinny nastąpić. Trzeba było tak ogłosić przetarg, żeby prace zostały wykonane w tamtym roku i dopilnować tego przetargu – wytknął władzom gminy radny Krzysztof Grzeszyk.

21.04.2022 16:00    1
Reklama
Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: AdrianTreść komentarza: Większej bzdury nie słyszałem , owy stworek jest z gry komputerowej i nie zagraża nikomu . Osoba która zrobiła ten post jest idiotą i wybrała z opisu gry to co chce , a słowa o przytulaniu z ostatnim tchem pochodzi z piosenki którą stworzyła osoba lubiąca tą grę , w samej grze nie ma nic z przytulaniem a huggy pojawia się zaledwie kilka razy . Żeby na zabawce są umieszczone przez chińskich sprzedawców a oryginalnie zabawka powinna mieć uśmiech . Kolor ust stworka nie jest z krwi tylko poprostu taki ma kolor . Mam nadzie że mądre osoby nie będą rozpowszechniać tego syfu po innych osobach , nie zabierajcie dzieciom radości z dzieciństwa.Data dodania komentarza: 22.05.2022, 11:48Źródło komentarza: Bądźmy czujni. Chrońmy nasze dzieci przed Huggy Wuggy!Autor komentarza: JanuszTreść komentarza: Ale jak to, przecież szczepionki są w 100% bezpieczne, bo są dopuszczone w Unii. Nie wypłacać piniądzów.Data dodania komentarza: 21.05.2022, 22:42Źródło komentarza: Stracili zdrowie po szczepionkach. Teraz dostają wysokie odszkodowaniaAutor komentarza: mbTreść komentarza: Jaka nagroda?Data dodania komentarza: 21.05.2022, 11:14Źródło komentarza: Nie płacił alimentów, teraz szuka go policjaAutor komentarza: czytTreść komentarza: zainwestował w stację uzdatniania wody"" Brawo Ten Pan! -- Popatrzcie na Tematy - Woda Pitna. A tu miasta/gminy, najpierw wodociąg podłączają. MOże odwrócić i Kanalizacja, a wtedy i wodociąg już nie będzie potrzebny. Zresztą jeśli Pożar, np 2-3 miejsc, to i tak wody od razu w Hydrancie - BRAK. A wzrost ciśnienia nagły (np. wojna), to wysadzenie korków pół cala: czerwonych i niebieskich - wszystkie wyskoczą. Tak dziś jest. Najpierw kanalizacja i nie do WisłyData dodania komentarza: 21.05.2022, 08:08Źródło komentarza: Na ulicy stanął hydrant. "Po latach batalii mamy wodociąg"Autor komentarza: czytTreść komentarza: Teresa Sidoruk - Dziękuję. Ale mandat znowu? 300zł Co do oczyszczalni, dziś pada, ale słabo, czy płukanka z kanalizacji (Biała, Międzyrzec) popłynie do Krzny. Oczyszczalnie wymagają Osadników buforowych - przed Wrzutem do Krzny. Zaś sama Krzna, odtwarzania Meandryzacji. Meandrująca Krzna=Marzenie → w celu zwiększenia zasobu wody, by te Ryby, miały Dokąd uciec i wody było 10-100 x więcej. Korytowanie, spowodowało spuszczenie wody do Bałtyku.Data dodania komentarza: 21.05.2022, 08:02Źródło komentarza: Są wyniki z próbek pobranych z Krzny i Piszczanki. Wskazują na silne zanieczyszczenieAutor komentarza: czytTreść komentarza: Jeszcze WIĘCEJ O3=ozonu. A z Ozonu 1-O, tlen atomowy, rodnik rakotwórczy -- może Instrukcje, jak należy się pozywać O atomowego, który jest w wodzie z kranu, nawet jeśli są to ilości Molowe.Data dodania komentarza: 21.05.2022, 07:57Źródło komentarza: Uwaga! W wodzie z bialskiego wodociągu wykryto bakterię z grupy coli!
Reklama