Region: Powrót do szkoły z obawami

  • 18.05.2021, 08:03
  • Anna Chodyka
Region: Powrót do szkoły z obawami pixabay.com/poglądowe
Od 17 maja uczniowie klas IV-VIII szkół podstawowych, szkół ponadpodstawowych, placówek kształcenia ustawicznego i centrów kształcenia zawodowego przechodzą na naukę w tzw. systemie hybrydowym. 50 proc. uczniów będzie uczyło się stacjonarnie, a pozostała część zdalnie. Jak szkoły są przygotowane na powrót uczniów?

– Opracowaliśmy harmonogram, w którym klasy przychodzą zgodnie z rozporządzeniem, a to pozwala na obecność w szkole 50 proc. uczniów. Pozostała cześć ma przebywać w tym czasie na nauczaniu zdalnym. W tym harmonogramie, do czasu egzaminu, nie uwzględnialiśmy uczniów klas ósmych, chcemy by pozostali do tego czasu na nauczaniu zdalnym. Klasy, które będą korzystać z nauczania stacjonarnego staraliśmy się rozmieścić tak, by uczyły się w oddalonych od siebie salach. Obowiązuje noszenie maseczek w przestrzeniach wspólnych. Przy każdej sali został też umieszczony pojemnik z płynem do dezynfekcji rąk. Sale lekcyjne będą wietrzone a uczniów będziemy zachęcać do spędzania przerw na zewnątrz – wyjaśnia Jadwiga Zabłocka-Juszczuk dyrektor Zespołu Placówek Oświatowych w Leśnej Podlaskiej. 

– Skierowaliśmy też do nauczycieli apel, by w pierwszych dniach nauki stacjonarnej nie przeprowadzali żadnych sprawdzianów, testów, by nie było kontroli zeszytów i notatek, aby nie wywoływać w dzieciach niepotrzebnego stresu z powodu powrotu do szkoły. Zdajemy sobie sprawę, że przerwa była ekstremalnie długa. Chcielibyśmy by pierwsze dni były poświęcone kontaktom interpersonalnym. Zarówno między uczniem a nauczycielem oraz uczniem a uczniem  – mówi dyrektor. (...)

Cały artykuł przeczytacie w papierowym i elektronicznym wydaniu Słowa Podlasia z 18 maja

Anna Chodyka

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Słowo Podlasia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (Domaniewska 17/19/133, 02-672) jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe