Radzyń Podlaski: Ambasador Szwajcarii zwiedzał pałac

  • 20.05.2021, 09:45
  • (joan)
Radzyń Podlaski: Ambasador Szwajcarii zwiedzał pałac fot. UM Radzyń Podlaski
Jürg Burri, ambasador Szwajcarii przyjechał na początku maja do Radzynia Podlaskiego, by obejrzeć pałac Potockich. Jak informują urzędnicy radzyńskiego magistratu, ambasador odwiedził miasto jako miłośnik zabytkowej architektury i turysta. Spotkanie było również okazją do rozmowy o gospodarce.

- Jestem ambasadorem nie tylko w Warszawie, staram się poznawać różne miejsca w Polsce – mówił asystującym mu przedstawicielom miasta i powiatu ambasador Szwajcarii. Podczas pobytu w Radzyniu Podlaskim zwiedził pałac Potockich i kościół pw. Świętej Trójcy.

Spotkanie z ambasadorem było okazją do rozmowy z przedstawicielami samorządów radzyńskich, o tym jak przedstawiciel Szwajcarii postrzega Polskę. - Polska to kraj zasobny w dobrze wykształconych i kreatywnych ludzi, mający wiele naturalnych zasobów, stanowi duży i chłonny rynek zbytu – mówił Jürg Burri, który na placówce w Polsce jest od 2018 roku. (...)

Cały artykuł przeczytacie w radzyńskim wydaniu Słowa Podlasia z 18 maja

(joan)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Słowo Podlasia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (Domaniewska 17/19/133, 02-672) jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Jacek Ben Silberstein
Jacek Ben Silberstein 20.05.2021, 10:27
Ja chentnie otworzyć kąsulat w tym Waszym Radzyniu, w tym pałacyku, bende miał blizko do Wilkowyj.

Pozostałe