Najmodniejsze są Turcja, Albania i Grecja

  • 20.06.2021, 12:24
  • Anna Chodyka
Najmodniejsze kierunki wakacyjne pexels.com/poglądowe
Z Marzeną i Damianem Szyc z biura podróży Juventur w Białej Podlaskiej o tym, jakie kierunki są najmodniejsze wśród młodych ludzi, jak działa zorganizowana turystyka prorodzinna i szkolna i w którym państwie warto zajrzeć do lokalnych restauracji rozmawia Anna Chodyka.

Które kraje otwierają na osoby zaszczepione?

Obecnie kraje, które otworzyły się na osoby zaszczepione, to Turcja, Hiszpania, Grecja, Bułgaria. Są to też kierunki najbardziej popularne wśród naszych klientów. Najchętniej wybieranym krajem jako cel podróży jest Turcja.

Jak działa zorganizowana turystyka prorodzinna i szkolna?

Od kiedy rząd zmniejszył obostrzenia i transport grupowy zaczął funkcjonować jak wcześniej, nasze biuro zaczęło sprzedawać wycieczki prorodzinne i szkolne. Możemy przyznać, że w ciągu tylko jednego miesiąca zorganizowaliśmy już dwadzieścia wycieczek szkolnych, a także dwa wyjazdy prorodzinne. Szkoły wybierają najczęściej takie miejsca jak Białystok – to wyjazd połączony z wizytą w JuraParku, Warszawa, Lublin, Kazimierz Dolny oraz kilkudniowe np. Kraków i okolice czy Energylandia. Mamy też zapytania o wycieczki do Farmy Iluzji. Znajdują się też chętni na pielgrzymki np. do Sokółki i Świętej Wody.

Jakie kierunki są najmodniejsze wśród młodych ludzi?

 W tym roku najpopularniejsze wśród młodych ludzi są takie kraje jak Albania, Grecja, a ze względu na hotele o wysokim standardzie w dobrej cenie, często wybierana jest również Turcja . W tym roku świetnie sprzedawały się wycieczki na Dominikanę, które kosztowały 3500 zł a trwały 10 dni. W okresie zimowym turyści chętnie jeździli na Zanzibar i do Meksyku. W Albanii podobnie jak w Meksyku i na Dominikanie nie są wymagane testy na Covid-19 ani zaświadczenia o szczepieniu. (...)

Cały wywiad przeczytacie w papierowym i elektronicznym wydaniu Słowa Podlasia z 15 czerwca

Anna Chodyka

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Słowo Podlasia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (Domaniewska 17/19/133, 02-672) jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe