Radzyń Podlaski: Miasto nie wyróżniło prymusów, zrobi to ruch miejski

  • 06.07.2021, 10:12
  • Joanna Danielewicz
Radzyń Podlaski: Miasto nie wyróżniło prymusów, zrobi to ruch miejski fot. Radzyń Moje Miasto/Facebook
Władze miasta z końcem roku uroczyście  nagrodziły młodych radzyńskich sportowców, za ich osiągnięcia. Młodzi dostali nagrody, ich rodzice listy gratulacyjne. Tymczasem radna Bożena Lecyk pyta, co z wyróżnieniem najlepszych uczniów? Okazuje się, że takiej gali na koniec roku nie będzie. Dlatego stowarzyszenie Radzyń Moje Miasto przejęło inicjatywę i samo nagrodzi uczniów jednej z podstawówek.

Dyskusja o nagradzaniu najlepszych uczniów wynikła w kontekście uroczystości zorganizowanej najlepszym młodym sportowcom i trenerom z terenu miasta. Podczas czerwcowej sesji rady miasta wyróżnienia z rąk burmistrza odebrało 10 sportowców i czterech trenerów.

Wyniki w nauce są ważne

Radna Bożena Lecyk zwróciła uwagę, że taka sama uroczystość powinna dotyczyć uczniów osiągających najlepsze wyniki w nauce. – Pomijamy młodzież, która ma szczególne osiągnięcia w nauce. Rodzice są rozczarowani, że nie ma nagród dla dzieci z czerwonym paskiem – mówi radna. – Sport jest ważny, ale najważniejsza jest nauka i motywowanie dzieci do niej. Ten rok jest szczególnie trudny, a mimo to w raporcie o stanie miasta czytamy, że Szkoła Podstawowa nr 2 osiągnęła świetne wyniki z egzaminu ósmoklasistów. Średnia była wyższa od wojewódzkiej i krajowej. Miasto powinno to docenić.

Zdanie odrębne w tej kwestii miał radny Jarosław Zaprzalski, szef komisji zdrowia i kultury fizycznej w radzie miasta. – Dla jednych nauka jest ważna, dla innych sport jest na pierwszym miejscu. To subiektywna ocena, a sportowcy też czekali na przekazanie wyróżnień – mówił radny.

Natomiast jego klubowa koleżanka, Paulina Pachała (PiS), jednocześnie szefowa komisji oświaty zapewniała, że o uczniach miasto nie zapomniało. – Na komisji otrzymaliśmy listę uczniów, którzy będą uhonorowani na wrześniowej sesji rady miasta. Docenieni zostaną uczniowie za rok poprzedni i obecny – informowała przewodnicząca komisji.

Przewodniczący rady miasta przypomniał natomiast o czasie pandemii. – Jeśli ostatnio procedura przyznawania nagród była zaburzona, to właśnie przez pandemię. Ja kilka lat temu sam miałem takie wrażenie, że nagradzamy tylko za sport, wówczas zawnioskowałem, by wyróżniać też młodzież za dokonania w nauce i od tego czasu zawsze takie wyróżnienia były przyznawane – akcentował Adam Adamski.

Jednak radna Lecyk widzi to inaczej: – To jest właśnie szczególny czas, by te dzieci zauważyć i docenić. (...)

Cały artykuł przeczytacie w radzyńskim wydaniu Słowa Podlasia z 6 lipca

Joanna Danielewicz

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Słowo Podlasia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (Domaniewska 17/19/133, 02-672) jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe