Międzyrzec Podlaski: Podsumowali zagraniczne praktyki

  • 17.07.2021, 09:22
  • (pc)
Międzyrzec Podlaski: Podsumowali zagraniczne praktyki fot. ZSE w Międzyrzecu Podlaskim
"Ekonomik" podsumował część projektu Erasmus+, realizowanego w szkole przez ostatni rok. W ramach programu m.in. 55 uczniów z klas o profilu technik informatyk oraz technik reklamy wyjechało na praktyki do Grecji. 

Projekt pod nazwą "Ekonomik sięga po więcej – zagraniczny staż zawodowy” finansowany z funduszy Unii Europejskiej Programu Erasmus+, realizowany jest od 1 września 2020 do 31 sierpnia 2021 r. przez Zespół Szkół Ekonomicznych im. Marii Dąbrowskiej w Międzyrzecu Podlaskim.

Dzięki niemu w maju i czerwcu 55 uczniów "Ekonomika" z klas technik informatyk i technik organizacji reklamy brało udział w zagranicznych praktykach, konkretnie w Grecji. Tam za organizację projektu odpowiada Golden Sun Mobility Center, którą międzyrzecka szkoła współpracowała z powodzeniem już wcześniej. która zapewniła naszym uczniom miejsca praktyk oraz współorganizację programu kulturowego. Całkowity budżet projektu to 97 509,00 EUR.

Wyjazdy odbywały się w dwóch turach. Pierwszy trwał od 23 maja do 5 czerwca br. i uczestniczyło w nim 28 uczniów i 2 nauczycieli. Drugi trwał od 6 do 19 czerwca i uczestniczyło w nim 27 uczniów i 2 nauczycieli.

Głównymi celami projektu było nabycie kwalifikacji i umiejętności zawodowych uczniów, podwyższenie kompetencji językowych w zakresie języka angielskiego branżowego, rozwinięcie wśród uczestników umiejętności społecznych, osobistych i kulturowych oraz wdrażanie uczestników do mobilności i swobodnego poruszania się po rynku pracy oraz wspieranie uczestników kształcenia i doskonalenia zawodowego w zdobywaniu i wykorzystywaniu wiedzy, umiejętności i kwalifikacji; przygotowanie młodzieży do wejścia na współczesny rynek pracy.

Uczestnicy projektu w czasie wolnym od praktyk realizowali program kulturowy, zwiedzali atrakcje turystyczne regionu m.in. wypłynęli w rejs na wyspę Skiathos wraz ze zwiedzaniem wyspy i plażowaniem oraz zobaczyli Meteory – prawosławne klasztory na wzniesieniach skalnych wpisane na światową listę dziedzictwa UNESCO. Dodatkowo popołudniami po zajęciach zwiedzali najbliższe atrakcje, takie jak Zamek Krzyżowców w Platamonas, Wąwóz rzeki Enipea w Litochoro oraz wioskę u podnóży Masywu Olimpu zwaną Palios Panteleimonas.

Po zakończeniu praktyk każdy z uczniów otrzymał certyfikat uczestnictwa.

(pc)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Słowo Podlasia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (Domaniewska 17/19/133, 02-672) jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe