Biała Podlaska: Szpital szuka pracowników i proponuje dodatki

  • 23.07.2021, 08:38
  • Joanna Danielewicz
Biała Podlaska: Szpital szuka pracowników i proponuje dodatki fot. Adam Trochimiuk/Archiwum
Wojewódzki Szpital Specjalistyczny zachęca młodych lekarzy do podejmowania pracy na jego oddziałach. Młodzi medycy mogą liczyć na 2 tys. zł dodatku do pensji.

Dyrektor Adam Chodziński zapewnia, że potrzeby bialskiego szpitala nie różnią się od tych, jakie mają lecznice na terenie całego kraju. - Brakuje lekarzy i pań pielęgniarek – przyznaje Chodziński. W WSS największe potrzeby widać w zakresie anestezjologii czy neonatologii. - Zapotrzebowanie mamy też na oddziale wewnętrznym czy na geriatrii – informuje dyrektor.

Aby ułatwić młodym lekarzom decyzję o podjęciu pracy w bialskim szpitalu, dyrekcja zdecydowała, że będzie im wypłacać przez pierwszy rok umowy dodatek adaptacyjny w kwocie 2 tys. zł do pensji. Jak informuje rzecznik szpitala Magdalena Us, taki dodatek będzie przysługiwał choćby tym lekarzom, którzy zatrudnią się na oddziale neonatologicznym, choć jak zaznacza, chęć podjęcia współpracy z neonatologami nie oznacza, że oddział nie jest w pełni zabezpieczony. - Dyżury w oddziale są w pełni zabezpieczone przez personel oddziału neonatologicznego – zapewnia rzecznik Us.

Dyrektor Adam Chodziński dodaje natomiast, że zarobki lekarzy w bialskim szpitalu nie są niższe, niż w innych placówkach tego typu na ternie kraju. – Pensja podstawa to 7,5 tys. zł, ale dochodzą premie zadaniowe, wynagrodzenie za dyżury. Więc kwota jest pokaźna – zapewnia i zachęca medyków, by zdecydowali się na związanie swojej kariery zawodowej z bialskim szpitalem. - Osoby zainteresowane podjęciem współpracy mogą kontaktować się z działem służb pracowniczych osobiście lub telefonicznie pod nr tel. 83 41 47 228 – dodaje rzeczni szpitala, Magdalena Us.

Joanna Danielewicz

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Słowo Podlasia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (Domaniewska 17/19/133, 02-672) jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Pracownik
Pracownik 24.07.2021, 12:12
Lekarze tylko i lekarze napiszcie ile mają z jeden dyżur inni prawie miesiąc na to pracują Panie dyrektorze może podnieść pobory tym co mają najniższą krajową bo żeby szpital funkcjonował też są potrzebni bez pań sprzątających działu technicznego ochrony i biura nic by nie funkcjonowało myślę że tu podwyżki się należą o premiach nie wspomnę bo nie ma wcale

Pozostałe