Oto wynik działań polskiej policji i FBI. Efekty robią wrażenie

  • 27.07.2021, 13:53
  • News4Media
Oto wynik działań polskiej policji i FBI. Efekty robią wrażenie Policja
W ramach międzynarodowej akcji udało się przejąć olbrzymie ilości narkotyków. To pierwsza taka operacja polskiej policji i amerykańskiego Federalnego Biura Śledczego (FBI).

Trzy miesiące trwała współpraca, której efektem jest zabezpieczenie ponad 2 ton narkotyków wartych ok. 84 mln zł oraz 24 ton tytoniu Zlikwidowano także 6 laboratoriów i 5 magazynów narkotykowych, a także krajalni tytoniu oraz rozbito 9 zorganizowanych grup przestępczych. W sumie zatrzymano 30 osób i duży udział w tym miała polska policja. Mundurowi właśnie pochwalili się wynikami międzykontynentalnej operacji, którą koordynowało amerykańskie FBI.

Łącznie policjanci z zarządów terenowych CBŚP przeprowadzili 17 realizacji na terenie Polski, a także za pomocą miejscowych służb w Belgii i Niemczech. Wówczas to, zatrzymano 30 osób (22 Polaków, 5 Ukraińców, 2 Estończyków i Białorusina), z których 28 tymczasowo aresztowano.” – informuje policja i wylicza, że przejęto ponad 1,1 tony marihuany, ponad 930 kg amfetaminy (w tym 800 kg z laboratorium w Genk w Belgii), blisko 12 kg kokainy, 10 kg mefedronu, 5,4 kg MDMA, prawie 4 kg metamfetaminy, blisko 5,2 tys. tabletek ecstasy oraz 3-CMC i haszysz.

W działania na terenie naszego kraju zaangażowani byli policjanci z m.in. Lublina, Łodzi, Rzeszowa czy Krakowa. Funkcjonariusze nie wykluczają kolejnych zatrzymań.

Jeszcze jedna

Jednocześnie policja informuje o innej, podobnej akcji. Tym razem CBŚP wspólnie z Wydziałem Śledczym Prokuratury Okręgowej w Zielonej Góry rozbili zorganizowaną grupę przestępczą działającą na terenie woj. lubuskiego. Gang był rozpracowywany już od roku. W tym czasie zostały zlikwidowane trzy laboratoria produkujące narkotyki syntetyczne a także przejęto blisko 879 kg mefedronu, 3,5 kg marihuany oraz blisko 4 tys. litrów substancji płynnych i stałych, które przekazano do badań laboratoryjnych. „Łącznie podczas przeprowadzonych akcji zatrzymano 15 osób, w tym m.in. 3 tzw. chemików oraz 3 osoby podejrzane o zorganizowanie tego przestępczego procederu. Tylko w trakcie ostatnich działań zatrzymano 5 osób w wieku od 27 do 38 lat.” – wylicza policja.

News4Media

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Słowo Podlasia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (Domaniewska 17/19/133, 02-672) jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe