Sprawdź, czy nie masz boreliozy

  • 07.08.2021, 07:45
  • (jlk)
Sprawdź, czy nie masz boreliozy
Mieszkańcy gminy Łomazy mogą skorzystać z bezpłatnych badań i konsultacji medycznych w kierunku boreliozy. Akcja organizowana jest w ramach Programu Profilaktycznego "Przeciwko boreliozie".

Program skierowany jest do osób w wieku 15 lat i więcej, osób aktywnych zawodowo – pracowników i ich członków rodzin. W celu zapisania się na badanie należy pobrać z Urzędu Gminy w Łomazach ankietę zgłoszeniową. Uzupełniony formularz należy zwrócić do 20 sierpnia 2021 roku.

Jak informuje organizator badań, Centrum Medyczne "Sanitas" z Lublina, program rozpoczyna się przeprowadzeniem przez pielęgniarkę wywiadu z pacjentem i uzupełnieniem ankiety kwalifikacyjnej, w celu wyłonienia osób z podejrzeniem choroby. Ci, u których istnieje ryzyko zakażenia boreliozą zostaną skierowani na badania diagnostyczne - wykonanie testu Elisa.

Gdy wynik testu Elisa będzie pozytywny lub wątpliwy, pacjent zostanie skierowany przez lekarza na dalszą diagnostykę – test potwierdzający Western-Blot, z wynikami którego zostanie skierowany na konsultację do specjalisty chorób zakaźnych. Tam uzyska informację o ewentualnej potrzebie podjęcia dalszego leczenia w ramach Narodowego Funduszu Zdrowia.

Podobne badanie odbędzie się 10 sierpnia w gminie Wisznice. 

(jlk)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Słowo Podlasia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (Domaniewska 17/19/133, 02-672) jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe