Gmina Radzyń Podlaski: Największa wieś w gminie ma wreszcie sołtysa

  • 09.09.2021, 09:32
  • Joanna Danielewicz
Gmina Radzyń Podlaski: Największa wieś w gminie ma wreszcie sołtysa
Minęło półtora roku od czasu, gdy wieś Biała nie posiadała ani sołtysa, ani rady sołeckiej. Ten czas już się skończył, bo w sierpniu mieszkańcy mogli wreszcie wybrać swoich przedstawicieli. Nowym sołtysem została Hanna Gołoś, współtwórczyni Koła Regionalnego w Białej, które w tym roku obchodziło 10-lecie.

Ostatnim sołtysem Białej był Marek Matejuk. Jego kadencja skończyła się w połowie stycznia 2020 roku. Sołtys od razu zapowiedział, że nie będzie się starał o reelekcję. Rada gminy wyznaczyła wówczas na 16 marca zebranie wiejskie, na którym miano wybrać nowego sołtysa i nową radę sołecką. Jednak ogłoszenie stanu epidemicznego w kraju spowodowało, że zostało ono odwołane.

Kolejne zebranie wiejskie władze gminy wyznaczyły na 11 września 2020 roku. - Niestety również zostało odwołane, bo w międzyczasie pojawiły się nowe przypadki zakażeń koronawirusem na terenie gminy – tłumaczyła wówczas wicewójt Anna Grochoła. Władze gminy bały się zwołania zebrania, bo liczba osób uprawnionych do głosowania w sołectwie Biała jest większa, niż wówczas określona, dopuszczalna liczna osób podczas zgromadzeń. – Nie chcemy, by ktoś nam zarzucał, że proponujemy mieszkańcom spotkania i narażamy ich zdrowie – wyjaśniała wicewójt. (...)

Cały artykuł przeczytacie w radzyńskim wydaniu Słowa Podlasia z 7 września

Joanna Danielewicz

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Słowo Podlasia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (Domaniewska 17/19/133, 02-672) jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe