Biała Podlaska: Kto i dlaczego grozi śmiercią prezydentowi?

  • 14.09.2021, 08:33
  • Marcin Kozarski
Biała Podlaska: Kto i dlaczego grozi śmiercią prezydentowi?
Prezydent Białej Podlaskiej Michał Litwiniuk otrzymał groźby pozbawienia życia. Pogróżki wpłynęły na skrzynkę poczty elektronicznej urzędu. Sprawą zajmuje się prokuratura, która na wniosek włodarza zleciła policji zidentyfikowanie i ściganie autora e-maila. 

Jak ustaliliśmy materiały z dochodzenia w sprawie kierowania gróźb pozbawienia życia pod adresem Michała Litwiniuka policja przesłała do prokuratury jeszcze w sierpniu. Do akt dołączono wniosek o zwolnienie wskazanego podmiotu z zachowania tajemnicy telekomunikacyjnej.

Mimo że zdarzenie dotyczy funkcjonariusza publicznego i zaistniało na terenie instytucji publicznej, bialska policja nie potwierdza wprost o kogo chodzi. – Zawiadomienie złożył pracownik urzędu, natomiast wniosek o ściganie złożył pokrzywdzony, z uwagi na wcześniejszą nieobecność – mówi enigmatycznie komisarz Barbara Salczyńska-Pyrchla, oficer prasowa Komendy Miejskiej Policji w Białej Podlaskiej. (...)

– Zawiadomienie w sprawie kierowania gróźb pod adresem Michała L. złożył w Komendzie Miejskiej Policji w Białej Podlaskiej naczelnik Gabinetu Prezydenta. Groźby zostały zawarte w wiadomości elektronicznej przesłanej na adres poczty elektronicznej Urzędu Miasta w Białej Podlaskiej. Ich adresatem jest Michał L. – informuje Edyta Winiarek, prokurator rejonowa w Białej Podlaskiej. (...)

Cały artykuł przeczytacie w papierowym i elektronicznym wydaniu Słowa Podlasia z 14 września

Marcin Kozarski

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Słowo Podlasia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (Domaniewska 17/19/133, 02-672) jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe