Serweta z Turowa trafiła na podium

  • 16.09.2021, 08:36
  • Joanna Danielewicz
Serweta z Turowa trafiła na podium fot. udostępnione przez GOK Kąkolewnica
Trzecia edycja konkursu „Kobieta gospodarna, wyjątkowa” już za nami. Laur zwycięstwa z finałowej gali przywiozły reprezentantki gm. Kąkolewnica. Panie z KGW Turów stworzyły serwetę inspirowaną tradycją, która zajęła trzecie miejsce w kategorii serweta inspirowana tradycją.

W tym roku finał 3. edycji konkursu organizowanego przez regionalną jednostkę Krajowej Sieci Obszarów Wiejskich województwa lubelskiego odbył się w Chełmie.

Do amfiteatru Kumowa Dolina przyjechało blisko 500 reprezentantek 143 Kół Gospodyń Wiejskich i stowarzyszeń, które w półfinałach zajęły I, II lub III miejsca w każdej kategorii. W finale po raz kolejny musiały zaprezentować swój kunszt. Organizatorzy zdecydowali, że motywem przewodnim tegorocznych zmagań będą zioła, które można do dziś znaleźć w przydomowych wiejskich ogródkach. (...)

Cały artykuł przeczytacie w radzyńskim wydaniu Słowa Podlasia z 14 września

Joanna Danielewicz

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Słowo Podlasia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (Domaniewska 17/19/133, 02-672) jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe