W trosce o lepszy rozwój 

  • 07.10.2021, 14:28
  • artykuł partnera
 W trosce o lepszy rozwój 
Dobiegła końca rozbudowa bialskiego ośrodka diagnostyki i rehabilitacji dzieci i młodzieży z problemami słuchu i mowy.  Placówka działa z ramienia lubelskiego oddziału Polskiego Związku Głuchych. Ośrodek Rehabilitacji Dzieci i Młodzieży z Niepełnosprawnościami w Białej Podlaskiej obejmuje opieką dzieci z zaburzeniami mowy i słuchu od ponad 30 lat.

Z usług Ośrodka korzystają dzieci z dysfunkcjami słuchu i mowy oraz z zaburzeniami sprzężonymi. Naszych podopiecznych otaczamy wszechstronną i kompleksową opieką surdopedagogiczną, surdologopedyczną, neurologopedyczną, psychologiczną. W placówce dodatkowo prowadzone są zajęcia z arteterapii, terapii ręki, fizjoterapii, muzykoterapii, integracji sensorycznej  i wszelkiego rodzaju treningi słuchowe. Miesięcznie z systematycznej terapii (raz w tygodniu) korzysta około 300 dzieci. Potrzeby są jednak zdecydowanie większe. Coraz więcej dzieci wymaga zajęć logopedycznych i pedagogiczno – psychologicznych, wspomagających ich rozwój.  Liczba zgłaszających się do naszej placówki rośnie z każdym rokiem – zauważa Jowita Władyczuk, prezes Ośrodka Rehabilitacji Dzieci i Młodzieży z Niepełnosprawnościami w Białej Podlaskiej.

Duże potrzeby
 Wychodząc naprzeciw potrzebom dzieci i młodzieży, dotkniętej różnego rodzaju dysfunkcjami postanowiliśmy wykorzystać potencjał nieruchomości przy ul. Sienkiewicza 1. PZG, mając do dyspozycji dużą działkę, dokonano rozbudowy parteru budynku. - Dzięki temu liczba gabinetów zwiększy się z trzech do dziesięciu. Większa baza pozwoli również na prowadzenie wszystkich zajęć terapeutycznych w jednym miejscu – podkreśla pani prezes. W nowej lokalizacji przyjmowani są pacjenci już od marca bieżącego roku.
Prace budowlane zostały ukończone, ale pozostały nam do uregulowania zaległe faktury na materiały budowlane i usługi budowlane. Dzięki Państwa pomocy i wsparciu stworzyliśmy już miejsce kompleksowej rehabilitacji dzieci i młodzieży z wadą słuchu, zaburzeniami mowy oraz innymi niepełnosprawnościami, ale potrzebujemy jeszcze Tyche pomocy finansowej.  

Zwracam się z gorącą prośbą do wszystkich osób, które mogą i chciałyby wesprzeć nasze przedsięwzięcie. Wpłaty można kierować na: PEKAO S.A. 74 1240 2177 1111 0000 3570 6054 
 

artykuł partnera

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Słowo Podlasia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (Domaniewska 17/19/133, 02-672) jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe