Biała Podlaska: Bakteria coli odcięła szkołę od wody. Sytuacja jest już w normie

  • 12.10.2021, 09:44
  • Joanna Danielewicz
Biała Podlaska: Bakteria coli odcięła szkołę od wody. Sytuacja jest już… fot. IV LO im. Stanisława Staszica
W ubiegłym tygodniu uczniowie i pracownicy Zespołu Szkół Ogólnokształcących nr 4 nie mogli korzystać z ujęć wody w budynku placówki. W jednym z punktów poboru wody na terenie szkoły wykryto bakterię z grupy coli.

Sytuacja wróciła już do normy, ale w ubiegłym tygodniu przebywający na terenie szkoły uczniowie i pracownicy placówki nie mogli korzystać z wody ani do przygotowywania posiłków, ani do celów higienicznych czy spożywczych. Decyzję o braku przydatności wody w ZSO nr 4 do spożycia wydała Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Białej Podlaskiej.

– Woda nie nadaje się do użytku. Nie można więc korzystać z niej ani do celów higienicznych, ani do celów spożywczych. Nie można również przygotowywać na jej bazie posiłków – informował w ubiegłym tygodniu Marcin Nowik, dyrektor PSSE w Białej Podlaskiej.

W próbce wody pobranej z jednego źródła badania wykazały obecność bakterii z grupy coli. – Nie umiemy stwierdzić co było przyczyną skażenia. Nie wykluczamy, że w sieci były zastoiny. Na pewno badania nie potwierdziły obecności Escherichia coli, czyli najprościej mówiąc bakterii kałowych – zapewniał dyrektor bialskiego sanepidu. To nie zmienia jednak faktu, że ujęcia wody w budynku szkoły należało wykluczyć z użytkowania, wdrożyć odpowiednie procedury i monitorować kolejnymi badaniami jej stan.

W ZSO nr 4, jak podał wydział edukacji bialskiego magistratu uczy się 1574 dzieci i młodzieży. (...)

Cały artykuł przeczytacie w papierowym i elektronicznym wydaniu Słowa Podlasia z 12 października

Joanna Danielewicz

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Słowo Podlasia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (Domaniewska 17/19/133, 02-672) jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe