Gmina Kąkolewnica: Z sukcesem zadziałali w sprawie poczty

  • 14.10.2021, 09:47
  • Joanna Danielewicz
Gmina Kąkolewnica: Z sukcesem zadziałali w sprawie poczty fot. www.poczta-polska.pl
Urząd Pocztowy w Kąkolewnicy miał przestać istnieć w obecnym kształcie. Po przejściu reorganizacji w centrum Kąkolewnicy miała działać tylko filia. Od lipca trwały mediacje z Pocztą Polską, w które włączyli się parlamentarzyści. Finał jest taki, że poczta w niezmienionej formie w Kąkolewnicy pozostaje.

Informacje o tym, że poczta Polska planuje ograniczenie działalności swojej placówki w Kąkolewnicy dotarły do władz gminy Kąkolewnica w lipcu.

– Napisaliśmy pismo do dyrekcji regionu Poczty Polskiej w Lublinie oraz do wiceprezesa zarządu PP. W obronie istniejącego Urzędu zebraliśmy ponad 700 podpisów mieszkańców, przedsiębiorców działających na terenie naszej gminy i przedstawicieli instytucji – mówi Anna Mróz. – Wysłaliśmy też pisma do posłów z naszego terenu.

W gminie Kąkolewnica mieszka 8,5 tys. mieszkańców. Jak informuje Anna Mróz, liczba punktów doręczeń na tym terenie sięga 2,5 tys.

– Tu chodzi o ludzi. Wielu naszych ,mieszkańców z tego Urzędu Pocztowego korzysta codziennie. Ale również chodzi o pracowników tej placówki. Listonosze być może zostaliby przeniesieni do Międzyrzeca Podlaskiego, ale stamtąd codziennie z pocztą musieliby wracać do Kąkolewnicy. Urząd Pocztowy w naszej miejscowości to najbardziej wysunięte na północ powiatu radzyńskiego przedstawicielstwo Poczty.

Pomysłu na ograniczenie jego działalności wójt Mróz nie rozumie tym bardziej w kontekście tego, że niedawno w Brzozowicy Dużej otwarta została agencja pocztowa, również przy wsparciu Urzędu Pocztowego z Kąkolewnicy. – I muszę powiedzieć, że ta agencja cieszy się dużym zainteresowaniem mieszkańców z tamtego terenu – dodaje wójt. (...)

Cały artykuł przeczytacie w radzyńskim wydaniu Słowa Podlasia z 12 października

 

Joanna Danielewicz

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Słowo Podlasia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (Domaniewska 17/19/133, 02-672) jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe