Biała Podlaska: Wciąż młodzi, dzięki zajęciom

  • 18.10.2021, 10:16
  • Anna Chodyka
Biała Podlaska: Wciąż młodzi, dzięki zajęciom fot. Anna Chodyka
W Państwowej Szkole Wyższej im. Jana Pawła II w Białej Podlaskiej miała miejsce uroczysta inauguracja roku akademickiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku. Na zajęcia zapisało się osiemdziesięciu seniorów z miasta i okolic. Wciąż jeszcze można do nich dołączyć. To nie tylko wykłady, ale też ćwiczenia ruchowe, wyjazdy na koncerty i sztuki teatralne oraz zabawy taneczne, na których mają okazję spotkać się wszyscy seniorzy z regionu.

 – Bardzo cieszę się, że państwo w tak dużej liczbie zgromadziliście się na rozpoczęciu nowego roku akademickiego. Jesteście dla mnie dumą i wsparciem. Jeżeli patrzymy na młodzież, która studiuje w Polsce, to okazuje się, że jest coraz mniej osób podejmujących naukę na uczelniach wyższych. W przypadku Uniwersytetu Trzeciego Wieku jest odwrotnie, nowych studentów wciąż przybywa. Jesteście bardzo zżyta grupą, która lubi przebywać w swoim towarzystwie. Państwa aktywność jest godna najwyższego szacunku i pochwały – mówił w czasie inauguracji rektor Państwowej Szkoły Wyższej prof. Jerzy Nitychoruk.

Psychologia i dietetyka

- Uczęszczamy na zajęcia z psychologii, dietetyki, socjologii, nauki o zdrowiu. Dzięki temu dowiadujemy się jak sobie radzić ze stresem czy jak się nie dać chandrze. Zajęcia ruchowe odbywają się kilka razy w tygodniu. Z założenia powinien odbywać się jeden wykład w miesiącu, ale w praktyce zajęcia organizowane są nawet raz w tygodniu. W naszą aktywizację włącza się też Biblioteka Pedagogiczna, która organizuje bardzo interesujące wykłady, dotyczące wybitnych postaci w literaturze, muzyce i sporcie. Tam bardzo miło spędzamy czas – wyjaśnia Irena Mikiciuk przewodnicząca samorządu Uniwersytetu Trzeciego Wieku przy PSW. (...)

Cały artykuł przeczytacie w papierowym i elektronicznym wydaniu Słowa Podlasia z 12 października

Anna Chodyka

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Słowo Podlasia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (Domaniewska 17/19/133, 02-672) jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe