Biała Podlaska: Inauguracja roku akademickiego PSW

  • 19.10.2021, 08:38
  • Anna Chodyka
Biała Podlaska: Inauguracja roku akademickiego PSW fot. Anna Chodyka
W Państwowej Szkole Wyższej im. Jana Pawła II miała miejsce inauguracja roku akademickiego. W czasie uroczystości głos zabrał rektor uczelni prof. Jerzy Nitychoruk oraz studenci. Wykład poprowadził gen. dr. Jarosław Gromadziński, który mówił o stylach zarządzania grupą. Tego dnia oddano też do użytku nowy akademik, w którym znajdują się mieszkania studenckie i dla pracowników uczelni.

Jak przekazuje rektor prof. Jerzy Nitychoruk, uczenia kształci 2100 studentów na kierunkach stacjonarnych oraz 50 osób na studiach niestacjonarnych, na osiemnastu kierunkach. Prowadzone są studia licencjackie, magisterskie i podyplomowe. Obecnie na tych ostatnich studiuje 100 osób. 365 studentów pochodzi z zagranicy. Uczelnia jest w czołówce jeśli chodzi o kształcenie studentów zagranicznych. Są to głównie studenci z Białorusi, Ukrainy.

Mieszkania dla studentów i pracowników 

– Dziś oddajemy do użytku akademik, który jest połączony z częścią dydaktyczną budynku. Część dydaktyczna będzie poświęcona położnictwu, to nowy kierunek, który uruchamiamy na naszej uczelni. Akademik ma cztery piętra i jest w stanie pomieścić ok. 100 osób. Pokoje są zróżnicowane, są w nich apartamenty, które mają po 40 metrów kwadratowych i pokoje studenckie pojedyncze i podwójne, mające po 25 metrów kwadratowych. Wybudowanie akademika kosztowało 14 mln 300 tys. zł, z czego 10,5 mln zł otrzymaliśmy z ministerstwa. Wraz z kosztami wyposażenia wydaliśmy w sumie 19 mln zł. Budując akademik zaopatrzyliśmy go w odnawialne źródła energii, jak pompy ciepła i panele fotowoltaiczne – informuje rektor PSW prof. Jerzy Nitychoruk. (...)

Cały artykuł przeczytacie w papierowym i elektronicznym wydaniu Słowa Podlasia z 19 października

Anna Chodyka

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Słowo Podlasia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (Domaniewska 17/19/133, 02-672) jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe