Dzień Nauczyciela w bialskim ZDZ

  • 21.10.2021, 10:36
  • Anna Chodyka
Dzień Nauczyciela w bialskim ZDZ fot. Anna Chodyka
W Zakładzie Doskonalenia Zawodowego w Białej Podlaskiej odbyła się uroczysta akademia z okazji Dnia Edukacji Narodowej będącego równocześnie świętem nauczycieli, którzy przyjęli życzenia oraz nagrody wręczone przez dyrektora Henryka Zacharuka. Pedagogom zaśpiewała też „Sto lat!” młodzież ucząca się w ZDZ.

Akademię rozpoczęło ślubowanie uczniów klas pierwszych, następnie dyrektorowi Henrykowi Zacharukowi nauczyciele wręczyli „Świadectwo dla najlepszego dyrektora”, na którym znalazły się najwyższe oceny, za jego wkład w funkcjonowanie szkoły. Potem miała miejsce część artystyczna, młodzież wraz z nauczycielami wzięła udział w „Szansie na sukces”. Była to okazja do zaprezentowania talentów muzycznych nie tylko uczniów, ale też ich pedagogów.

- W szkole nauczyciel nie tylko pełni funkcję kogoś kto uczy, ale też osoby, która pomaga rozwiązywać problemy, pociesza czy dodaje odwagi oraz wychowuje. Jako nauczycielowi zależy mi na tym, by młodzież się rozwijała i dobrze czuła się w murach szkoły. Od swych podopiecznych otrzymuję w zamian gesty życzliwości, co bardzo cieszy. Często obserwuję pozytywne efekty wsparcia, którego wcześniej udzieliłam – mówi nauczyciel ZDZ Agnieszka Jakoniuk. Dodaje, że przekazywanie wiedzy w czasie pandemii było utrudnione, gdyż uczniowie potrzebują bezpośredniego kontaktu i współpracy z rówieśnikami.

- Wyzwań przed nauczycielami w okresie pandemii jest bardzo dużo. Jeżeli Covid-19 będzie się rozprzestrzeniał część klas będzie musiała przejść na zdalne nauczanie. Wtedy nauczyciele będą mieli podwójne zadanie, uczyć przez internet i tradycyjnie. Z pewnością nauka zdalna nie przynosi takich efektów jak nauczanie bezpośrednie, gdyż zdarza się, że uczeń nie skupia się na tym, co przekazuje pedagog, a ulega rozproszeniu. Mam nadzieję, że pandemia nie zmusi nas do całkowitego przejścia na nauczanie zdalne, gdyż trzeci rok z kolei takiej edukacji mógłby przynieść trwałe negatywne skutki w kształceniu młodych ludzi – zauważa dyrektor ZDZ Henryk Zacharuk.

Anna Chodyka

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Słowo Podlasia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (Domaniewska 17/19/133, 02-672) jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe