Międzyrzec Podlaski: Grecka nauka naszej młodzieży

  • 01.11.2021, 09:18
  • (pc)
Międzyrzec Podlaski: Grecka nauka naszej młodzieży fot. ZSE w Międzyrzecu Podlaskim
Uczniowie międzyrzeckiego „ekonomika” po raz kolejny wyruszyli za granicę, by tam poszerzać swoją wiedzę i kompetencję oraz ćwiczyć umiejętności językowe. Przez dwa tygodnie mieli okazję poznać system szkolnictwa oraz zwiedzić kilka zabytkowych miejsc w Grecji.

Projekt za projektem realizują uczniowie Zespołu Szkół Ekonomicznych w Międzyrzecu Podlaskim. Tym razem 19 uczniów z klas technik logistyk, technik informatyk, technik ekonomista oraz technik spedytor wzięło udział w wyjeździe do Grecji.

Wszystko w ramach projektu pt. "Kultura w wydaniu cyfrowym podczas zagranicznej mobilności", realizowanego w przedsięwzięciu "Ponadnarodowa mobilność uczniów", współfinansowanym z Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój. Budżet przedsięwzięcia to 163 183,00 zł, a jego realizacja potrwa do 30 listopada br. Sam wyjazd trwał od 19 września do 2 października.

Młodzież poznawała greckie szkolnictwo w 4th General Lyceum of Katerini. Dyrektor szkoły Georgios Makris wraz z nauczycielami przygotowali im zajęcia edukacyjne. Przy okazji poszerzano umiejętności posługiwania się językiem angielskim, wykorzystywania nowych technologii, pomocy audiowizualnych oraz cyfrowych.

Celem projektu jest bowiem m.in. rozwój kompetencji społecznych i interpersonalnych uczestników; poznanie nowej kultury europejskiej oraz podwyższenie świadomości bycia Europejczykiem, jak również wykształcenie kompetencji i umiejętności w zakresie uczenia się i wykorzystywania informacji.

– Uczniowie ZSE podczas Dnia Sportu rozegrali towarzyski mecz piłki nożnej chłopców oraz piłki siatkowej dziewcząt. Na sali gimnastycznej odbyły się również zajęcia narodowych tańców greckich. Nasza młodzież uczestniczyła również w warsztatach informatycznych, które pozwoliły im ocenić wartość informacji zamieszczanych w internecie – wymienia nauczycielka Izabela Hodun, która jest koordynatorką projektu.

Prócz nauki i sportu znalazł się również czas na zwiedzanie Grecji. Był rejs statkiem na wyspę Skiathos oraz wycieczka do Kalampaki, gdzie znajdują się prawosławne klasztory na wzniesieniach skalnych –  Meteory. Uczniowie relaksowali się również na plażach Morza Egejskiego. Ostatniego dnia wszyscy otrzymali certyfikaty uczestnictwa w projekcie w wersji angielskiej.

(pc)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Słowo Podlasia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (Domaniewska 17/19/133, 02-672) jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
anjayani
anjayani 01.11.2021, 09:30
.
. anjayani ggwp prettt

Pozostałe