Powiat radzyński: Znęcał się nad matką i siostrą

  • 18.11.2021, 12:03
  • red./Policja
Powiat radzyński: Znęcał się nad matką i siostrą fot. pixabay.com/poglądowe
Policjanci radzyńskiej jednostki zatrzymali 31-latka, który znęcał się fizycznie i psychicznie nad swoją matką i siostrą. Sprawca groził im pozbawieniem życia przy użyciu siekiery. Mężczyzna tydzień temu wyszedł z zakładu karnego, gdzie odbywał karę pozbawienia wolności za to samo przestępstwo.

W poniedziałek, 18 listopada, oficer dyżurny radzyńskiej komendy został powiadomiony o awanturze  w jednym z domów na terenie gminy Wohyń. Na miejsce skierowany został patrol policji, który potwierdził zgłoszenie.

– Okazało się, że 31-latek znęcał się nad swoją matką i siostrą. Jak ustalili policjanci, mężczyzna będąc pod działaniem alkoholu wyzywał je słowami wulgarnymi, poniżał, szarpał, popychał, a także groził pozbawieniem życia przy użyciu siekiery. Jak się okazało, mężczyzna tydzień temu opuścił zakład karny, gdzie odbywał karę pozbawienia wolności za to samo przestępstwo – informuje aspirant Piotr Mucha z Komendy Powiatowej Policji w Radzyniu Podlaskim.

31-latek został zatrzymany i umieszczony w policyjnym areszcie. Po wytrzeźwieniu został przesłuchany i usłyszał zarzuty znęcania się nad rodziną w warunkach recydywy.

Na podstawie zgromadzonego przez policjantów materiału dowodowego sąd na wniosek policji i prokuratury zastosował wobec sprawcy przemocy domowej tymczasowy areszt. Mężczyzna najbliższe trzy miesiące spędzi za kratkami. Za popełnione przestępstwo 31-latkowi może grozić kara nawet do 5 lat pozbawienia wolności, a w przypadku przestępstwa popełnionego w recydywie kara ta może zostać zwiększona o połowę.

 

red./Policja

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Słowo Podlasia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (Domaniewska 17/19/133, 02-672) jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe