Ponowne próby sforsowania granicy

  • 22.11.2021, 13:47 (aktualizacja 22.11.2021, 14:05)
  • red.
Ponowne próby sforsowania granicy fot. MON/Twitter
Ministerstwo Obrony Narodowej poinformowało, że w niedzielę (21 listopada) w Dubiczach Cerkiewnych na terytorium Polski próbowało się wedrzeć ok. 150 osób. Cudzoziemcy mieli być agresywni, a wszystko miało się odbywać pod kontrolą Białorusinów.

Ministerstwo Obrony Narodowej opublikowało na swoim profilu na Twitterze zdjęcia z wczorajszej (21 listopada) próby przeforsowania granicy w Dubiczach Cerkiewnych. Na terytorium Polski próbowało się wedrzeć ok. 150 osób. Cudzoziemcy mieli być agresywni, a wszystko miało się odbywać pod kontrolą Białorusinów. 

 

 

 

 

Dzień wcześniej, w sobotę 20 listopada do podobnego incydentu doszło na granicy polsko-białoruskiej w Czeremsze. Tam grupa ok.100 cudzoziemców, przywiezionych pod granicę przez służby białoruskie, siłowo próbowała wedrzeć się do Polski. Służby zapobiegły sforsowaniu granicy.

 

 

Jak poinformowała Straż Graniczna, w niedzielę 21 listopada granicę polsko-białoruską nielegalnie próbowano przekroczyć 346 razy. Wobec 58 osób wydano postanowienia o opuszczeniu terytorium Polski. Pozostałe próby udaremniono. Za pomocnictwo zatrzymano 3 osoby: 2 obywatel Syrii i obywatela Gruzji.

 

 

red.

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Słowo Podlasia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (Domaniewska 17/19/133, 02-672) jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe