Powiat radzyński: Fundusz socjalny budzi zastrzeżenia kontrolerów

  • 23.11.2021, 08:29
  • Joanna Danielewicz
Powiat radzyński: Fundusz socjalny budzi zastrzeżenia kontrolerów fot. Archiwum
– W 2020 roku szpital dokonał wpłaty na rachunek Zakładowego Funduszu Świadczeń Socjalnych w wysokości 207 tys. zł, natomiast pełna kwota odpisu podstawowego to 739 tys. 210 zł – twierdzą kontrolerzy PIP.

– Z ustaleń kontroli nie wynika, aby pracodawca zawarł porozumienie z organizacjami związkowymi w przedmiocie zawieszenia obowiązku odprowadzania odpisu na rachunek zakładowego funduszu świadczeń socjalnych – informuje Katarzyna Fałek-Kurzyna, rzecznik prasowy Okręgowego Inspektoratu Pracy w Lublinie.

PIP mówi o naruszeniu przepisów przez dyrekcję SP ZOZ w Radzyniu Podlaskim i wszczyna postępowanie. Spraw do naprawy na linii pracodawca - pracownik w radzyńskim szpitalu jest jednak więcej, jak wynika z wypowiedzi starosty.

Kontrolerzy Okręgowego Inspektoratu Pracy w Lublinie sprawdzali sytuację w SP ZOZ w Radzyniu Podlaskim między marcem a lipcem tego roku. - Zakresem kontroli objęto między innymi przestrzeganie przez pracodawcę przepisów ustawy o zakładowym funduszu świadczeń socjalnych – informuje rzecznik prasowy OIP w Lublinie, Katarzyna Fałek-Kurzyna. - Z ustaleń kontroli wynika, iż w 2020 r. pracodawca przekazał na rachunek Zakładowego Funduszu Świadczeń Socjalnych kwotę 207 tys. zł, przy czym pełna kwota odpisu podstawowego wyniosła 739 210,23 zł. (...)

Cały artykuł przeczytacie w radzyńskim wydaniu Słowa Podlasia z 23 listopada

Joanna Danielewicz

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Słowo Podlasia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (Domaniewska 17/19/133, 02-672) jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
zzzzzz
zzzzzz 27.11.2021, 20:46
bardzo źle się pracuje w tym szpitalu? Atmosfera pod psem.

Pozostałe