Biała Podlaska: Ponad 220 eksponatów trafiło do bialskiego muzeum

  • 01.12.2021, 09:34
  • Joanna Danielewicz
Biała Podlaska: Ponad 220 eksponatów trafiło do bialskiego muzeum fot. UM Biała Podlaska
Ponad 220 eksponatów trafiło do zbiorów Muzeum Południowego Podlasia. Monety, banknoty i ikony to eksponaty, które próbowano przemycić przez granice w Hrebennem, Dorohusku i Zosinie. Muzealia bialskiej placówce przekazali przedstawiciele Izby Administracji Skarbowej w Lublinie.

Celnicy nie pierwszy raz obdarowują bialskie muzeum wartościowymi przedmiotami, zatrzymanymi na granicy. Eksponaty z ujawnionego przemytu, po orzeczeniu sądowym o ich przepadku na rzecz Skarbu Państwa, często trafiają z magazynów Krajowej Administracji Skarbowej do muzeów. To, w Białej Podlaskiej często staje się miejscem docelowym cennych dzieł sztuki.

Ostanie przekazanie eksponatów odbyło się w połowie listopada. - Do Muzeum Południowego Podlasia w Białej Podlaskiej trafiło w sumie 208 monet i 6 banknotów, 6 ikon oraz zabytkowa karafka do wina – wylicza Gabriela Kuc-Stefaniuk, rzecznik bialskiego magistratu.

(...)

Cały artykuł przeczytacie w papierowym i elektronicznym wydaniu Słowa Podlasia z 30 listopada

Joanna Danielewicz

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Słowo Podlasia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (Domaniewska 17/19/133, 02-672) jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe