Radzyń Podlaski: 15 tys. zł za oświetlenie

  • 06.12.2021, 10:00
  • (joan)
Radzyń Podlaski: 15 tys. zł za oświetlenie fot. pixabay.com/poglądowe
Miasto otrzymało grant w wysokości 15 tys. zł w konkursie „Samorząd przyjazny energii”. To nagroda za modernizację oświetlenia ulicznego.

- Konkurs „Samorząd przyjazny energii” organizowany jest przez Polskie Towarzystwo Przesyłu i Rozdziału Energii Elektrycznej – informuje Anna Wasak, rzecznik magistratu. - Radzyń Podlaski otrzymał główną nagrodę wraz z miastem Luboń oraz gminami: Przywidz, Radziechowy-Wieprz i Siekierczyn. Burmistrz Jerzy Rębek z rąk prezesa PGE Dystrybucja Jarosława Kwaska odebrał pamiątkową statuetkę oraz grant w wysokości 15 tys. zł na dalsze inwestycje.

Wymiana lamp ulicznych na ledowe, jak podkreśla magistrat, wpłynęło na zmniejszenie zużycia energii przez co zmalały koszty, jakie miasto musi ponosić. - Całkowita wartość projektu wyniosła ponad 3 mln zł. – przypomina rzecznik Wasak.

(joan)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Słowo Podlasia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (Domaniewska 17/19/133, 02-672) jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe