Międzynarodowe rozpoczęcie studiów w PSW [GALERIA]

  • 18.10.2017, 10:53 (aktualizacja 18.10.2017, 11:12)
  • Polub nas na Facebooku
Międzynarodowe rozpoczęcie studiów w PSW [GALERIA]
Rok akademicki w Państwowej Szkole Wyższej rozpoczęło w październiku 377 studentów z zagranicy. 16 października ślubowanie złożyli m.in. żacy z Gruzji, Portugalii czy Zimbabwe.

Uroczysta inauguracja roku akademickiego została zorganizowana zgodnie z tradycją uczelni w dniu wyboru na papieża Karola Wojtyły. To właśnie Jan Paweł II jest patronem bialskiej uczelni, która w tym roku, jeszcze mocniej niż w latach ubiegłych postawiła na umiędzynarodowienie. 9 studentów przez jeden semestr studiowało w Chorwacji, Portugalii, Łotwie i Litwie, natomiast 16 wyjechało na praktyki m.in. do Grecji i Hiszpanii. Wyjeżdżali nie tylko studenci, ale i wykładowcy.

Zainaugurowany 16 października rok akademicki jest wyjątkowy pod względem ilości studentów z odległych zakątków świata. Do Białej Podlaskiej na studia przybyli bowiem nie tylko Ukraińcy i Białorusini, dla których niewielka odległość była często ważnym elementem wyboru PSW. Jest też młodzież z Gruzji, Zimbabwe i Kazachstanu.

Więcej w papierowym i elektronicznym wydaniu Słowa nr 43.

Justyna Dragan

Polub nas na Facebooku

Zdjęcia (42)

Podpięte galerie zdjęć:

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Słowo Podlasia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (Domaniewska 17/19/133, 02-672) jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe