Biała Podlaska: Akademik w miejsce basenu

  • 15.03.2018, 09:42
  • Słowo Podlasia | Polub nas na Facebooku
Biała Podlaska: Akademik w miejsce basenu
Powrócił temat krytej pływalni Biawena, którą kilka lat temu miasto przekazało Państwowej Szkole Wyższej. Pierwotnie umowa zakładała, że uczelnia przejmie ten teren, aby działała tam pływalnia. Teraz PSW zamierza zbudować w tym miejscu co innego.

W 2012 roku miasto przekazało uczelni basen "Biawena", którym ta administrowała do 2014. Później pływalnię ze względu na zły stan techniczny zamknięto.

Na lutowej sesji radni podjęli uchwałę w sprawie przystąpienia do sporządzenia zmiany miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego miasta Biała Podlaska pod nazwą "Sidorska-Kampus". Zanim to zrobili, wywiązała się dyskusja, którą rozpoczął radny Mariusz Gromadzki.

– Chciałbym wyrazić pewien niepokój. Państwowa Szkoła Wyższa otrzymała darowiznę w postaci basenu z przeznaczeniem tej działki na basen. Okazało się, że PSW nie stać na odbudowę basenu i że chciałaby wybudować co innego. Absolutnie nie widzę tutaj złej woli uczelni, nie mniej jednak darowizna została przekazana z konkretnym przeznaczeniem. – uważa radny Gromadzki.

Cały artykuł przeczytacie w najnowszym numerze i e-wydaniu Słowa Podlasia, 11/2018

Michał Karchut

Słowo Podlasia | Polub nas na Facebooku

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (4)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Słowo Podlasia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (Domaniewska 17/19/133, 02-672) jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Swój
Swój 26.03.2018, 05:34
Pewno ze basen a jak bez niego tam ja sie nauczył plywac
Co
Co 22.03.2018, 23:58
Zdecydowanie pływalnia.
Hue
Hue 22.03.2018, 23:37
To nieźle, na odbudowę basenu ich "nie stać" ale na nowy akademik już tak? Mi to nie pasuję. Pływalnia stoi jak stała, mieli zrobić tam basen to niech go robią, a nie kombinują.
Ha
Ha 15.03.2018, 16:15
Tylko i wyłącznie basen, jak na takie miasto to powinno byc więcej rekreacji wodnych

Pozostałe