Gmina Konstantynów: Grać w piłkę każdy może [GALERIA]

  • 16.05.2018, 12:30
  • Słowo Podlasia | Polub nas na Facebooku
Gmina Konstantynów: Grać w piłkę każdy może [GALERIA]
Aż 190 podopiecznych Warsztatów Terapii Zajęciowej i Środowiskowych Domów Pomocy przyjechało do Konstantynowa, by wziąć udział w turnieju piłki nożnej. Mecze rozgrywano na boisku, przy szkole podstawowej. W zawodach wzięło udział 11 drużyn. Sponsorem przedsięwzięcia był miejscowy wójt.

10 maja swoje umiejętności piłkarskie pokazali m.in. niepełnosprawni z Kodnia, Białej Podlaskiej, Nowych Litewnik i Wisznic. Jak wyjaśnia Ewa Mikulska, kierownik WTZ w Konstantynowie, celem była rehabilitacja ruchowa, integracja i przełamywanie stereotypów. - Zawody mają pokazać, iż są pełnowartościowymi ludźmi i warto z nimi pracować - tłumaczy E. Mikulska. W rozgrywkach, wzięli udział dorośli z niepełnosprawnością umiarkowaną i znaczną, czyli mający np. zespół Downa oraz zespół małej sprawności intelektualnej.

 - Turniej daje możliwość aktywności fizycznej, spotkania się i porozmawiania, a także nawiązania koleżeńskich więzi. Jest również okazją do solidaryzowania się i wspólnej zabawy. To także forma promocji naszej gminy, gdyż wieść o tym, iż mamy świetne zaplecze techniczne, niesie się dalej - mówi wójt Konstantynowa Romuald Murawski.

Cały artykuł przeczytacie w najnowszym numerze i e-wydaniu Słowa Podlasia, 20/2018

Anna Chodyka

Słowo Podlasia | Polub nas na Facebooku

Zdjęcia (47)

Podpięte galerie zdjęć:
Podziel się:
Oceń:
  • TAGI:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Słowo Podlasia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791) jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe