Biała Podlaska: Czemu zwolnili głównego dyspozytora sieci?

  • 24.05.2018, 10:28
  • Słowo Podlasia | Polub nas na Facebooku
Biała Podlaska: Czemu zwolnili głównego dyspozytora sieci?
W wydziale pracy Sądu Rejonowego w Białej Podlaskiej trwa postępowanie w sprawie Grzegorza Cybulskiego, zwolnionego z pracy w Przedsiębiorstwie Energetyki Cieplnej pod koniec ubiegłego roku. Cybulski twierdzi, że to przez jego działalność w opozycyjnym do władz miasta stowarzyszeniu.

Cybulski jest członkiem Stowarzyszenia Biała Samorządowa. Walczy o przywrócenie do pracy i wypłatę równowartości trzymiesięcznych poborów. Uważa, że posadę stracił, gdyż władzom miasta, którego spółką jest PEC, nie podobało się, że krytykuje otwarcie ich poczynania. We wrześniu ubiegłego roku Cybulski został odwołany z rady nadzorczej PEC. W grudniu otrzymał wypowiedzenie z pracy. Pracodawca argumentował ten krok likwidacją stanowiska w związku z restrukturyzacją w firmie.

Podczas ubiegłotygodniowej rozprawy zeznania składał dyrektor ekonomiczny przedsiębiorstwa – Dominik Teszner. – W lipcu lub sierpniu rozmawiałem z powodem na temat projektu, którego nie zrealizował. Sam przyznał, że w innej firmie za niezrealizowanie projektu przez 1,5 roku, zostałby zwolniony – mówił przed sądem Teszner. Przyznał jednak, ze projekt nie był określony czasowo. – Jednak po odejściu z pracy Cybulskiego, inni pracownicy wdrożyli go w dwa miesiące. Chodziło o zdalny odczyt liczników ciepła i ciepłej wody – tłumaczył świadek. Jak wyjaśnił, wniosek o zwolnienie Cybulskiego złożył prezes PEC, Aleksander Kompa.

Cały artykuł przeczytacie w najnowszym numerze i e-wydaniu Słowa Podlasia, 21/2018

Joanna Danielewicz

Słowo Podlasia | Polub nas na Facebooku

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Słowo Podlasia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (Domaniewska 17/19/133, 02-672) jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe