Gmina Czemierniki: Założyli solary, teraz je zasłaniają

  • 8.06.2018, 12:15
  • Słowo Podlasia | Polub nas na Facebooku
Gmina Czemierniki: Założyli solary, teraz je zasłaniają
Mieszkańcy gminy Czemierniki złożyli petycję do Urzędu Gminy, w której skarzą się na działanie nowo założonych solarów. – Panel się nagrzewa, a na zbiorniku temperatura niska. Trzeba, żeby ktoś wreszcie przyjechał. Przecież jest gwarancja – interweniują sołtysi.

Podpisy złożono pod petycją, w której mieszkańcy proszą o sprawdzenie aparatury, która odpowiada za podgrzewanie wody z energii dostarczanej przez zamontowane na ich domach solary. – Petycja trafiła do Urzędu Gminy i my przekazaliśmy ją firmie. Myślałam, że pracownicy kontaktowali się już w tej sprawie z mieszkańcami, bo do urzędu nikt z firmy się nie odzywał – przyznaje wójt Krystyna Dobrowolska.

W połowie maja okazało się, że w ramach reklamacji nikt do mieszkańców się nie zgłosił, by sprawdzić z czym mają problem. A problem z solarami irytuje użytkowników. – Ja zużywam dziennie 300 litrów wody. Mam dwa solary, a nas w domu jest pięcioro. W dzień o 13.00 dzieci brały wodę do kąpieli, a na solarze miałam 170 stopni. Musiałam zakryć jeden solar, bo pomimo zużywania wody, temperatura nie spadała – tłumaczyła sołtys Czemiernik.

Wójt Krystyna Dobrowolska przyznaje, że u niej problemu nie ma i tłumaczyła, że właśnie zużycie wody jest tu kluczowe. – Mam dwa solary i nas jest dwoje, ale wody u nas idzie bardzo dużo – przyznaje. Na majowej sesji rady gminy rozgorzała więc dyskusja, co wpływa na to, że w części domów solary się nagrzewają, a na zbiornikach temperatura jest niska i nie działają pompki.

Cały artykuł przeczytacie w aktualnym numerze i e-wydaniu Słowa Podlasia, 23/2018

Joanna Danielewicz

Słowo Podlasia | Polub nas na Facebooku
Podziel się:
Oceń:
  • TAGI:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Słowo Podlasia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791) jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe