Biała Podlaska: Nowy gwardian w kościele świętego Antoniego

  • 11.07.2018, 09:37
  • Anna Chodyka
Biała Podlaska: Nowy gwardian w kościele świętego Antoniego
Od początku lipca posługę w kościele św. Antoniego rozpoczyna nowy gwardian, br. Bogdan Augustyniak. Urodził się w Warszawie, w 1963 roku, a do zakonu kapucynów wstąpił w 1983 r.

Brat Bogdan Augustyniak w 1993 został kapelanem jednostki wojskowej w Nowym Mieście nad Pilicą. Był przewodnikiem duchowym żołnierzy z 47 Pułku Śmigłowcowego, który później przebazował się do Białej Podlaskiej. Nasze miasto miał więc okazję zobaczyć lecąc śmigłowcem. Ma stopień podpułkownika. Przed przyjazdem do Białej Podlaskiej, przebywał w klasztorze w Lubartowie. Przez szesnaście lat zajmował się Kościołem Domowym i trwa to do teraz.

Pasje br. Augustyniaka to fotografia i jazz. Jest autorem zdjęć do okładek płyt muzycznych,  swoje fotografie publikował także w prasie. Ma też na koncie wiele wystaw, które były organizowane przede wszystkim w Warszawie. Poprzedni gwardian, brat Tomasz Wroński został wikariuszem prowincjała kapucyńskiej prowincji warszawsko-praskiej. Białą Podlaską zapamiętał jaki miejsce wielkiej ludzkiej życzliwości. - Od pierwszego dnia, jak spotkałem ludzi na ulicy, to każdy pytał "Jak się ojciec u nas czuje?", a później przez różne wydarzenia religijne w kościele, kontakty duszpasterskie utwierdzałem się w myśli, że to miejsce głębokiej pobożności i wiary - wyjawia.

Cały artykuł przeczytacie w najnowszym numerze i e-wydaniu Słowa Podlasia, 28/2018

 

Anna Chodyka

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Słowo Podlasia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (Domaniewska 17/19/133, 02-672) jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
brsz
brsz 12.07.2018, 14:52
Małe sprostowanie - prowincja warszawska, a nie warszawsko-praska

Pozostałe