Gmina Komarówka Podlaska: Wieża widokowa jako atrakcja

  • 31.08.2018, 10:20
  • Joanna Danielewicz
Gmina Komarówka Podlaska: Wieża widokowa jako atrakcja
Właśnie powstaje wieża widokowa w Żeliźnie. Będzie elementem ścieżki rowerowej i szlaku Greenweys, który wytyczono na terenie gminy. - Wieża będzie miała dwa podesty, na tyle duże, że swobodnie wejść będzie mogła cała szkolna klasa, by odbyć w terenie choćby lekcję z przyrody - mówi Ireneusz Demianiuk, wójt gminy Komarówka.

Na wieżę dofinansowanie z EFR pozyskali strażacy ochotnicy. Na konto inwestycji z unijnych funduszy wpłynęło 74 tys. zł. - Na wieży będzie luneta, przez którą można będzie podziwiać dzikie ptactwo i zwierzęta. Z góry roztacza się widok na zbiornik wodny w Żeliźnie - mówi wójt.
Właśnie układana jest kostka pod wierzą, a ta jest niemal na ukończeniu. - To będzie jedna z atrakcji naszej gminy. Mam nadzieję, że przyciągać będzie wielu turystów - dodaje Demianiuk.

Wieża to nie koniec, bo w pobliżu powstanie plac zabaw, miejsce na grilla, czyli całe zaplecze przystosowane do rekreacji. - Place zabaw w ramach rekreacyjnego szlaku planujemy zresztą również w innych miejscowościach gminy - przyznaje wójt.

Joanna Danielewicz

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Słowo Podlasia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (Domaniewska 17/19/133, 02-672) jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe