Międzyrzec Podlaski: Słodki festiwal zgromadził tłumy mieszkańców miasta

  • 18.09.2018, 12:07
  • Marek Wasiluk
Międzyrzec Podlaski: Słodki festiwal zgromadził tłumy mieszkańców miasta
VI Bialski Festiwal Sękaczy zgromadziła na Placu Jana Pawła II wielu mieszkańców miasta oraz gości z całego powiatu bialskiego. Podczas festiwalu zaprezentowało się 11 wystawców. Ogromnym zainteresowaniem cieszyła się degustacja wykonanych przez nich sękaczy.

Tegoroczna edycja odbyła się nieprzypadkowo w Międzyrzecu. To bowiem właśnie w jednej z miejscowych cukierni wytwarzane jest ciasto, które w dużych ilościach trafia na rynek krajowy i za ocean, gdzie jest chętnie zamawiane przez Polonię amerykańską. Gospodarzami wydarzenia, które odbyło się 9 września byli starosta Mariusz Filipiuk i burmistrz Zbigniew Kot. W ramach festiwalu odbył się konkurs piosenki biesiadnej, w którym rywalizowało dziewięć zespołów ludowych. Pierwsze miejsce przyznano zespołowi Kalina z Perkowic. Z drugiego miejsca cieszyły się Ale baby z kapelą z Berezy, a z trzeciego Dobrynianki z Dobrynia Dużego.

Poza konkursem dla licznej publiczności zagrała międzyrzecka Kapela Retro, której starosta wręczył odznaczenie Zasłużony dla Powiatu Bialskiego. Zespół działa od 2005 roku. Skupia miłośników muzyki i śpiewu. W jego repertuarze znajdują się utwory biesiadne, ludowe, patriotyczne oraz religijne. Jest on stale wzbogacany o popularne piosenki, do których muzycy opracowują własne aranżacje.

Cały artykuł przeczytacie w najnowszym numerze i e-wydaniu Słowa Podlasia, nr 38

Marek Wasiluk
Podziel się:
Oceń:
  • TAGI:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Słowo Podlasia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791) jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe