Biała Podlaska: Jubileusz bialskich małżeństw

  • 26.09.2018, 10:23 (aktualizacja 26.09.2018, 11:21)
  • Paulina Chodyka
Biała Podlaska: Jubileusz bialskich małżeństw
32 małżeństwa, świętujące 50. rocznicę ślubu, odebrały honorowe odznaczenia z rąk prezydenta Dariusza Stefaniuka. Jubileusz "Złotych godów" obchodziły pary z miasta i gminy, które podczas sobotnich uroczystości odnowiły swoje przysięgi małżeńskie.

W sobotę, 22 września, w sali konferencyjnej urzędu miasta odbył się jubileusz małżeństw z 50 – letnim stażem. Uroczystości poprzedziła msza święta w kościele Narodzenia Najświętszej Maryi Panny w Białej Podlaskiej, podczas której pary odnowiły swoje przysięgi małżeńskie. Później uroczystości przeniosły się do urzędu miasta. Prezydent Dariusz Stefaniuk złożył życzenia jubilatom, życząc m.in. zdrowia i kolejnych szczęśliwych lat spędzonych razem. Następnie wręczył parom medale i dyplomy od Prezydenta Rzeczypospolitej Polski Andrzeja Dudy za długoletnie pożycie małżeńskie. Każda z pań otrzymała również piękną czerwoną różę, a pan album malarstwa Romana Pieńkowskiego. Specjalnie dla świętujących 50. rocznicę ślubu wystąpił zespół ludowy "Podlasiacy". Na zgromadzonych czekał również poczęstunek.

Jedną z par obchodzących w sobotę jubileusz byli państwo Irena i Stanisław Jarzębkowscy. Opowiedzieli o początku swojej znajomości i zdradzili sekret udanego małżeństwa. - Doskonale pamiętamy nasze pierwsze spotkanie. To było w maju, w kiosku, w którym pracowała moja mama. Zastępowałam ją tamtego dnia, a Staszek przyszedł wtedy po piwo – wspominała pani Irena.
Cały artykuł przeczytacie w najnowszym numerze i e-wydaniu Słowa Podlasia, nr 39

 

 

Paulina Chodyka

Zdjęcia (60)

Podpięte galerie zdjęć:

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Słowo Podlasia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (Domaniewska 17/19/133, 02-672) jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
josef
josef 01.10.2018, 19:54
Przyznaję,że ta ostatnia para wygląda tak jak przed 50-cioma laty.Moje gratulacje!!! Dalszych dni w szczęściu i tolerancji! Najczęściej to pantoflarze mowią ,że są tolerancyjni!

Pozostałe