Biała Podlaska: Spór zakończony, będzie plac zabaw

  • 25.10.2018, 11:36
  • Justyna Madan
Biała Podlaska: Spór zakończony, będzie plac zabaw
Plac zabaw, którego projekt zwyciężył w pierwszej edycji budżetu obywatelskiego, w 2016 roku, jest jedynym, nie zrealizowanym do tej pory pomysłem. Budowie sprzeciwiła się jedna z mieszkanek bloku przy ul. Kopernika 7A. Wszystko wskazuje na to, że spór dobiegł końca i już niedługo dzieci z osiedla będą mogły bawić się w zupełnie nowym miejscu.

– Wszystko zaczęło się od tego, że pod naszym blokiem i na osiedlu jest bardzo dużo dzieci, a nie ma konkretnego i bezpiecznego miejsca do zabawy specjalnie do tego przeznaczonego – opowiada Izabela Artych, pomysłodawczyni projektu zgłoszonego do budżetu obywatelskiego 2016. – Początkowo chciałyśmy z koleżanką starać się, jako mieszkanki osiedla Kopernika o plac zabaw w spółdzielni ZGL, ale tam nam podsunięto pomysł, żeby wziąć udział w budżecie obywatelskim.

Jak podkreśla pani Izabela, wraz z koleżanką Katarzyną Żelejko walczyły o podpisy i głosy na ich projekt. Chodziły po mieście, pukały od drzwi do drzwi i prosiły o głosy. Udało się. Niestety w tym momencie mieszkanka bloku numer 7A wraz z koleżanką nie zgodziły się, aby obok ich bloku powstało takie miejsce. – Były złe na nas, ponieważ projekt, który one złożyły w tym samym czasie na budowę drogi, nie przeszedł w ogóle etapu formalnego i nie został dopuszczony do głosowania – mówi Izabela Artych. – Bardzo walczyłyśmy o nasz pomysł, bo na naszym osiedlu od lat niczego nie ma. Dzieci nie mają się gdzie podziać, wszędzie są zakazy. Na przykład zakaz gry w piłkę wisi na pięciu latarniach. Dzieci były wyganiane do domu, bo bawiły się pod blokiem.

Cały artykuł przeczytacie w najnowszym numerze i e-wydaniu Słowa Podlasia, nr 43

Justyna Madan

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Słowo Podlasia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (Domaniewska 17/19/133, 02-672) jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
mieszkanka
mieszkanka 26.10.2018, 19:35
hm... jeszcze nie została dokończona budowa chodnika przy ul. Kopernika, zwłaszcza przy AWF, obecny chodnik porasta zielskiem...

Pozostałe