Mecz szczypiornistów zostanie powtórzony

  • 25.10.2018, 16:12
  • (AK)
Mecz szczypiornistów zostanie powtórzony Adam Trochimiuk
Spotkanie piłkarzy ręcznych AZS AWF Biała Podlaska w pierwszej lidze z KPR Legionowo we własnej hali z 13 października zostanie powtórzone. Wszystko przez błąd sędziów.

Przypomnijmy, że mecz zakończył się remisem 24:24, a w rzutach karnych lepsi byli bialczanie, wygrywając 3:2. Klub z Legionowa złożył jednak protest, który został uznany, a sprawa dotyczy ostatnich sekund spotkania. Przy stanie 23:24 przyjezdni zdobyli kolejną bramkę, ale sędziowie jej nie uznali, odgwizdując faul gości. I dyktując rzut karny dla AZS AWF, po którym Denis Wołyncew doprowadził do remisu 24:24. Sędziowie popełnili jednak błąd, w tej sytuacji nie powinien zostać podyktowany dla gospodarzy rzut karny. 

Komisarz rozgrywek Związku Piłki Ręcznej w Polsce, Bogusław Trojan, tak uzasadniał w piśmie m. in. do AZS AWF Biała Podlaska decyzję o powtórzeniu meczu:

„Na podstawie paragrafu 21 ust.1, ust. 3 i ust. 4 regulaminu rozgrywek I ligi w piłce ręcznej kobiet i mężczyzn, obowiązującego w sezonie 2018/2019, stanowiącego załącznik nr 2 do uchwały 30/18 zarządu Związku Piłki Ręcznej w Polsce z dnia 17 sierpnia 2018 roku, w związku z wniesieniem przez Klub Piłki Ręcznej Legionowo S.A. protestu dotyczącego naruszenia przepisów gry w piłkę ręczną przez sędziów meczu IMC/23 rozegranego 13 października 2018 roku w Białej Podlaskiej pomiędzy drużynami AZS AWF Biała Podlaska i KPR Legionowo zarządzam powtórzenie meczu. Uzasadnienie: W 60 [59'48] minucie meczu IMC/23 sędziowie zastosowali wobec drużyny KPR Legionowo sankcję opisaną w przepisie 8:10 d „Przepisów gry w piłkę ręczną” poprzez podyktowanie przeciwko drużynie KPR Legionowo rzutu karnego. Wynik meczu brzmiał wówczas 23:24 na korzyść KPR Legionowo, a decyzja sędziowska w sposób istotny wpłynęła na wynik spotkania w regulaminowym czasie gry. Decyzja sędziów nie była interpretacją, lecz błędem co do faktu i z tego tytułu podlega rozpoznaniu w trybie paragrafu 22 ust. 1 regulaminu rozgrywek I ligi w piłce ręcznej kobiet i mężczyzn obowiązującego w sezonie 2018/2019, stanowiącego załącznik nr 2 do uchwały 30/18 zarządu ZPRP z dnia 17 sierpnia 2018 roku. Dodatkowe wyjaśnienia, które złożyli sędziowie, potwierdzają niniejsze ustalenia. W tym stanie rzeczy należy rozstrzygnąć jak na wstępie”.

Bialski klub nie będzie się odwoływał. A powtórzony mecz rozegrany zostanie ponownie w Białej Podlaskiej, możliwy termin to sobota 15 grudnia, tydzień po zakończeniu pierwszej rundy spotkań. Ewentualnie może to być wcześniejszy termin, ale w środku tygodnia.

Szczypiorniści AZS AWF najbliższe spotkanie w pierwszej lidze rozegrają 3 listopada na wyjeździe z SPR PWSZ Tarnów. Nasz zespół ostatnio walczył też w wojewódzkim finale Pucharu Polski, nieoczekiwanie przegrywając na wyjeździe z drugoligowymi Azotami-Puławy II 35:39.

Więcej w najnowszym, papierowym i elektronicznym wydaniu "Słowa Podlasia".

 

(AK)
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Słowo Podlasia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791) jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe