Międzyrzec Podlaski: Powiat uczcił nauczycielski trud

  • 28.10.2018, 10:00
  • Paulina Chodyka
Międzyrzec Podlaski: Powiat uczcił nauczycielski trud
Dzień Edukacji Narodowej to święto wszystkich nauczycieli i uczniów. W tym roku wyjątkowo hucznie obchodzone było w jednej z międzyrzeckich szkół, gdzie zorganizowano powiatowe obchody. Na uroczystościach pojawili się przedstawiciele władz, dyrektorzy innych placówek oraz goście z zagranicy.

We wtorek, 16 października, w Zespole Szkół Technicznych im. Unitów Podlaskich w Międzyrzecu Podlaskim odbyły się uroczystości związane z obchodami "Powiatowego Dnia Edukacji Narodowej". Przemówienie dyrektora Arkadiusza Stefaniuka rozpoczęło obchody dnia edukacji: – Z okazji święta całej oświaty pragnę złożyć najserdeczniejsze życzenia wszystkim pracownikom szkół, wytrwałości i satysfakcji,  byśmy nie zaznawali smutku i rozterek, a z uśmiechem i radością pełnili swoją misję – mówił dyrektor. – Obecnie nasza szkoła uczestniczy w kilku projektach w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego w województwie lubelskim oraz "Erasmus Plus", dzięki czemu uczniowie mogą korzystać z nowoczesnych pracowni, brać udział w stażach i szkoleniach oraz wymieniać się doświadczeniami z uczniami z innych europejskich krajów oraz korzystać z osiągnięć europejskich programów edukacyjnych. Nasza placówka stale się rozwija – dodał Arkadiusz Stefaniuk.

W uroczystościach wziął udział również starosta bialski, Mariusz Filipiuk: - Nowy rok szkolny to kolejne wyzwania, nie tylko dla uczniów, ale również dla nauczycieli. Obowiązki związane z pracą nauczyciela to odpowiedzialność za młodego człowieka. Każdego dnia przychodzi nam mierzyć się ze skutkami rozwoju świata i niejednokrotnie trudno jest zrozumieć postępowanie dorosłych, a co dopiero dzieci i młodzieży, które od początku wychowują się w duchu konsumpcjonizmu, materializmu i obojętności. Dlatego tak ważne jest, by ratować tych młodych ludzi przed zatraceniem najpiękniejszych wartości. To zadanie spoczywa na barkach rodziców i pedagogów, oni są przewodnikami w tej trudnej podróży. Ważne jest przekazywanie wiedzy, ale ważniejsze jest wychowywanie i  przygotowanie do życia, dlatego życzę państwu, aby nigdy nie zabrakło wam siły, by realizować tę misję – mówił podczas przemówienia.

Cały artykuł przeczytacie w najnowszym numerze i e-wydaniu Słowa Podlasia, nr 43

 

 

 

Paulina Chodyka

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Słowo Podlasia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (Domaniewska 17/19/133, 02-672) jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe