POWIAT PARCZEWSKI: Rozpoczęła się gra o władzę w powiecie

  • 01.11.2018, 16:02 (aktualizacja 02.11.2018, 09:34)
  • tsa
POWIAT PARCZEWSKI: Rozpoczęła się gra o władzę w powiecie
Polskie Stronnictwo Ludowe ani Prawo i Sprawiedliwość nie zdobyły tylu mandatów do rady powiatu, aby rządzić samodzielnie przez najbliższe 5 lat. Dlatego potrzebują koalicjanta. Czy dwóm najprężniej działającym na terenie powiatu partii uda się dogadać? A może poszukają wsparcia wśród komitetów wyborczych, które wprowadziły do rady łącznie pięć osób?

W lepszej sytuacji jest PiS, które w nowej radzie powiatu będzie miało sześciu swoich przedstawicieli. Mandaty z Parczewa zdobyli: Adam Wróblewski, Artur Makówka i Wiesław Byra, prócz tego Kazimierz Jaszczuk z Kolano-Kolonii, Andrzej Turowski z Miłkowa oraz Janusz Sawiuk z Korony. Do zdobycia większości głosów i odebrania władzy ludowcom, PiS-owi wystarczyłaby koalicja z KWW Forum Samorządowym Powiatu Parczewskiego, które zdobyło trzy mandaty. Wywalczyli je: Wiesław Czarnacki z Parczewa, Piotr Denejko z Gęsi i Artur Jaszczuk z Milanowa.

Przedstawicielom tego komitetu jest podobno jednak bliżej do Polskiego Stronnictwa Ludowego. Sęk w tym, że z tej partii do rady powiatu weszli tylko czterej radni: Sławomir Czech z Królewskiego Dworu, Janusz Zieliński z Parczewa, Jan Makarewicz z Siemienia oraz dotychczasowy starosta powiatu Jerzy Maśluch z Sosnowicy. Łącznie mieliby 7 mandatów. Jednak aby rządzić potrzebują wsparcia przynajmniej jednego radnego, Samanty Lamczyk-Kaczorek z Parczewa, która weszła do rady powiatu z KWW Samorządowej Inicjatywy Społecznej, bądź Krystyny Jaśkiewicz, obecnej wójt Sosnowicy z KWW Ziemi Parczewskiej.

Cały artykuł przeczytacie w najnowszym numerze i e-wydaniu Słowa Podlasia, nr 44

 

 

 

 

tsa

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Słowo Podlasia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (Domaniewska 17/19/133, 02-672) jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe