Biała Podlaska: Kto to posprząta?

  • 30.11.2018, 08:00
  • jm
Biała Podlaska: Kto to posprząta?
Zgłosił się do nas Czytelnik z osiedla Podmiejska skarżąc się na zaśmiecony teren pomiędzy ul. Janowską a Aliny Fedorowicz. Jak podkreśla, mieszka tutaj od trzech lat i jeszcze nigdy nie widział, żeby ktoś ten teren sprzątał. - Niedługo zalęgną się tutaj szczury - żali się mężczyzna.

Temat denerwuje okolicznych mieszkańców, ale jak się okazuje, urząd miasta nie zareagował na ich apele aby teren uprzątnąć. – Mieszkam tutaj od trzech lat i tutaj nikt nie sprząta. Zgłaszałem tę sytuację do urzędu miejskiego ale nie otrzymałem żadnej odpowiedzi. Jesień odsłoniła to wszystko, latem tego tak nie widać, bo zieleń to zasłania. Nie wiem kto administracyjnie tym zarządza natomiast wypadałoby to posprzątać. Niedługo szczury zaczną się tutaj legnąć – opowiada pan Krzysztof i pokazuje nam piętrzące się między zaroślami odpadki. 

 – 15 listopada wystawiono nakaz porządkowy właścicielowi gruntów. Pismo prawdopodobnie jeszcze nie trafiło do adresata, ponieważ do dziś nie otrzymaliśmy potwierdzenia odbioru. Tereny zostaną także dodatkowo sprawdzone, ponieważ część gruntów w tych okolicach należy do Skarbu Państwa, zatem ich porządkowaniem zajmuje się miasto - poinformował Radosław Plandowski, rzecznik magistratu. 

Cały artykuł przeczytacie w aktualnym numerze i e-wydaniu Słowa Podlasia, nr 48

jm

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Słowo Podlasia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (Domaniewska 17/19/133, 02-672) jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe