Biała Podlaska: Odchodzą współpracownicy byłego prezydenta

  • 11.12.2018, 12:45
  • Justyna Madan
Biała Podlaska: Odchodzą współpracownicy byłego prezydenta
Do końca grudnia prawdopodobnie będą znane wszystkie nazwiska nowych pracowników, z jakimi współpracować zamierza nowy prezydent. - Sukcesywnie, w sposób przewidywalny, zgodnie z przepisami i przyznajmy, uprawniony dokonuję realizacji swojej wizji zarządzania - informuje prezydent Michał Litwiniuk. Na razie jednak bardziej widać wizję jaką ma co do polityki personalnej w urzędzie jego poprzednik, bo ci z urzędników którzy właśnie odchodzą z urzędu, robią to sami, przechodząc na stanowiska zaoferowane im przez Urząd Marszałkowski.

Czystkami nazywa się plotki związane z planowanym usunięciem ze stanowisk dyrektor MOPS Ewy Borkowskiej i dyrektor miejskiego żłobka Agnieszki Kulickiej. Nie jest tajemnicą, że obie panie silnie i otwarcie wspierały w kampanii Dariusza Stefaniuka. – Dyrektor żłobka to wspaniała kobieta pełna aspiracji i chęci zmian w żłobku. Kontakt z nią to sama przyjemność, dla żłobka to będzie wielka strata, jeśli pani dyrektor straciłaby to stanowisko. Pracownicy i grono rodziców jest z jej pracy bardzo zadowolone i widzi same plusy jej pracy na rzecz maluchów – mówi o Agnieszce Kulickiej pani Sandra.

Prezydent nie odniósł się do krążących plotek, jednak jego wypowiedź może sugerować jakie będą dalsze losy wspomnianych pań. – Przyjmuję z dużym zdziwieniem, że pracownicy samorządowi angażują się w dyskusje toczone na forum publicznym. I to pracownicy samorządowi zajmujący eksponowane, kierownicze stanowiska. W mojej ocenie jest to dowód braku profesjonalizmu. Rozumiem, że jest to pewnie powodowane jakimiś wewnętrznymi przesłankami, które nakazują im tak, a nie inaczej ocenić im swoje wcześniejsze postępowanie gdy ewidentnie nie umieli pokazać obowiązującej urzędników samorządowych bezstronności, co w sposób dalece nieprofesjonalny rzutowało chociażby na samopoczucie ich podwładnych w zarządzanych przez nich instytucjach – powiedział prezydent Litwiniuk.

 

Justyna Madan

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (2)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Słowo Podlasia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (Domaniewska 17/19/133, 02-672) jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
zołza
zołza 18.12.2018, 09:16
Czy skarbniczka już się rozstaje z UM?bo chyba powinna
obserwator
obserwator 14.12.2018, 09:51
Bialczanie! Nie idźcie tą drogą!

Pozostałe