Biała Podlaska: PEC przyjmuje zwolnionego pracownika

  • 19.12.2018, 10:57
  • Joanna Danielewicz
Biała Podlaska: PEC przyjmuje zwolnionego pracownika
W sprawie Grzegorza Cybulskiego, zwolnionego z Przedsiębiorstwa Energetyki Cieplnej działacza Białej Samorządowej, nastąpił nagły zwrot. Tuż po wyborach samorządowych władze spółki wycofały swoją apelację z sądu drugiej instancji, gdzie starali się o zmianę pierwszego wyroku, który Cybulskiego do pracy przywracał. Tym samym pracodawca zgodził się na powrót pracownika.

Grzegorz Cybulski zwolniony został w grudniu ubiegłego roku po 8 latach pracy w spółce, gdzie w ostatnich dwóch sprawował samodzielną funkcje głównego dyspozytora sieci. Od początku twierdził, że z pracą w miejskiej spółce pożegnać się musiał z uwagi na działalność w stowarzyszeniu krytykującym poczynania władz miasta.

Strawa trafiła do sądu pracy. W pierwszej instancji sąd nakazał przywrócenie Cybulskiego do pracy. – Do sposobu pracy powoda nie było zastrzeżeń. Otrzymywał premie, nagrody. Od roku 2016 miał dodatkowe obowiązki powierzone przez pracodawcę, od czerwca 2016 był też członkiem rady nadzorczej spółki – wyliczał pracowniczy dorobek Cybulskiego sędzia Waldemar Bańka. W uzasadnieniu wyroku sąd podniósł też wówczas zaangażowanie Cybulskiego w działalność w Białej Samorządowej. – Nie dowiedziono wprawdzie, że przyczyną zwolnienia jest działalność powoda w stowarzyszeniu Biała Samorządowa, to należy uznać, że na decyzję pracodawcy miały wpływ przyczyny pozamerytoryczne – mówił sędzia Waldemar Bańka.

I tak w lipcu tego roku zapadł nieprawomocny wyrok nakazujący przywrócić Grzegorza Cybulskiego do pracy na zasadach z 31 marca 2018 – czyli z momentu, gdy ten z firmą się rozstał. Na rzecz powoda zasądzona została też równowartość miesięcznej pensji, którą spółka zobowiązana będzie wypłacić, gdy Cybulski do pracy wróci.

 

 

Joanna Danielewicz
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Słowo Podlasia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (Domaniewska 17/19/133, 02-672) jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe