Biała Podlaska: Kolędowanie ze Wspólnym Światem

  • 20.12.2018, 10:48
  • jm
Biała Podlaska: Kolędowanie ze Wspólnym Światem
Taką nazwę nosi płyta z najpiękniejszymi polskimi pieśniami Bożonarodzeniowymi. Pastorałki śpiewają podopieczni Stowarzyszenia Wspólny Świat i ich terapeuci, z gościnnym udziałem Jadwigi Kuzaki. Płytę – cegiełkę na budowę Centrum Pomocy Osobom z Autyzmem można nabyć w siedzibie Stowarzyszenia przy ulicy Pokoju 22.

Premiera krążka, wykonanie jednej z pastorałek oraz rozmowa o budowie Centrum Pomocy Osobom z Autyzmem miały miejsce w siedzibie stowarzyszenia w piątek, 7 grudnia – To płyta wyjątkowa, bo stworzyli ją wyjątkowi ludzie – podkreśla prezes Stowarzyszenia Wspólny Świat, Anna Chwałek. Jak dodaje, z inicjatywą wyszli pracujący tam terapeuci: Kinga i Mateusz Kuligowski.

To ich aranżacje są na płycie, oni też zaprosili do udziału w nagraniach Jadzię Kuzakę. Kolędy wykonują: Adrian Semeniuk, Konrad Korniluk, Emilka Rzymowska, Kalina Strok, Tymek Malinowski, Mateusz Trochimiuk, Miłosz Malczuk oraz dzieci terapeutów: Gabryś, Nikodem i Fryderyk Kuligowscy. W przygotowaniu płyty pomagali też Artur Michalak oraz Katarzyna Arseniuk, która zaprojektowała okładkę. 

Cały wywiad przeczytacie w najnowszym numerze i e-wydaniu Słowa Podlasia, nr 51-52

jm

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Słowo Podlasia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (Domaniewska 17/19/133, 02-672) jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe